Військовослужбовці, яких після поранення й лікування визнали непридатними до несення військової служби, не можуть ані знову вирушити на передову, ані демобілізуватися, ані найнятися на будь-яку роботу. Їм виплачують лише по 600-800 гривень на місяць.
Активістка Юлія Решітко оприлюднила інформацію про те, що їй відомі випадки, коли військовослужбовці ЗСУ, які визнані частково непридатними, отримують на місяць 700 грн грошового забезпечення.
Як написала у фейсбуці пані Юлія, вона розмовляла із пораненим військовим, якого визнали тимчасово непридатним для служби з переглядом через півроку.
«Після скасування доплат військовим не на передовій, мій поранений товариш отримує 700 грн на місяць. Це 19 доларів. Людина, яка не може офіційно працювати, має величезні проблеми зі здоров’ям і потребує всебічного лікування, опинилась у ситуації, коли їй нема за що купити їжу. Аналогічна ситуація з іншими обмежено придатними пораненими», — повідомила Юлія Решітко.
За її словами, попри величезну проблему з наповненням бюджету і неможливість витрачати МТД на зарплати людина, яка нас з вами захистила ціною свого здоров’я, має отримувати адекватні часу гроші.
Як пише у блозі активістка Вікторія Сарнова, ця ситуація потребує розголосу.
Пані Вікторія пише, що проконсультувалася з юристами. Та публікує інструкцію, як діяти військовослужбовцям, які опинилися в такій ситуації:
- подати на ім’я командира рапорт з питанням про те, на підставі якого нормативно-правового акту ви не отримуєте грошове забезпечення;
- зателефонувати з тим же питанням до фінчастини та на гарячу лінію Міноборони за номером 0-800-500-442;
- подати до фінчастини та до Міноборони офіційні запити. Робити це треба у формі листа-опису (продається на Укрпошті, там же розкажуть, як заповнити).
Ще краще, пише Сарнова, якщо є змога зробити цей запит колективним. Також слід зберігати корінці від листів-описів, номери заявок після спілкування з гарячою лінією Міноборони та вхідні номери рапортів.
«Чому я прошу все це зробити — в усному форматі ця проблема не вирішиться!!! Ви всі знаєте: в нашій армії «без бумажки ти — какашка». Тому потрібно цю проблему вивести у формат паперів, щоб її почали вирішувати», — пише активістка.
Вона закликає до великого публічного розголосу цієї проблеми, щоб Міністерство оборони почало її вирішувати…
Нагадаємо, співробітник СБУ перебіг на бік російських загарбників та добровільно зайняв посаду у незаконному органі влади військово-цивільної адміністрації Енергодару Запорізької області.
Крім того, колишня телеведуча каналу “Бердянськ” Юлія Ваченкова, яка пішла на співпрацю з росіянами, зняла пропагандистський сюжет про захоплений рф католицький костел, який знаходиться в тимчасово окупованому курортному місті.
Фото: Укрінформ
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp