Влада Запоріжжя дозволила збільшити для містян вартість абонплати за вивезення сміття підприємству «Вельтум».
Як відомо, законом заборонено підвищувати тарифи на комунальні послуги до завершення воєнного стану та ще півроку після скасування такого стану. Але у законодавстві нічого не було сказано про «абонплату». Саме цим скористалися посадовці та комерсанти: подорожчання стало можливим завдяки рішенню виконкому Запорізької міськради, який очолює «слуга народу» Куртєв.
Як пише мешканець Запоріжжя Артем Бородін, у платіжках «Вельтума» проанонсували нарахування «абонплати». Так, є Закон «Про житлово-комунальні послуги» часів Порошенка (2017), де вона прописана. Є зміни в «Правилах надання послуги з поводження з побутовими відходами». В яких «Вельтум» побачив «абонплату», але ігнорує необхідність зазначення в квитанціях даних про об’єм відходів по видах, які вивозить (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі). Є й процедурний нюанс.
«Просто так вписати новий рядок в рахунки запоріжців після фрази «додатково запроваджується абонплата» — то по-вельтумівському «хотєнію». Бо до того відповідні зміни мали б відобразитись в умовах договору. Якщо у формі публічного договору, то з розміщенням такого на своєму сайті та інформуванням абонентів. Так робили «Тепломережі» та «Водоканал», запроваджуючи свої «абонплати». З зазначенням, що «фактом приєднання споживача до умов договору є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надану послуги, факт отримання послуги», — пише містянин.
«Але сплата рахунків з новими сумами може виявитися тою самою згодою на нові умови — іншого договору, який Вельтум «забув» оприлюднити та поінформувати запорожців належним чином.То ж будьте пильні», — попереджає Артем Бородін.
Як раніше повідомляв «Форпост», влада Запоріжжя збільшила для містян вартість абонплати за опалення. Запорізькій концерн «Міські теплові мережі» підвищив плату за абонентське обслуговування з постачання теплової енергії.
Відповідний наказ підписав гендиректор концерн «Міські теплові мережі» Олександр Грек.
Як відомо, законом заборонено підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду до завершення воєнного стану та ще півроку після скасування такого стану. отім не можна підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду. Але у законодавстві нічого не було сказано про «абонплату».
Можливо саме тому очільники концерну «Міські теплові мережі» цей платіж на послугу з постачання теплової енергії збільшили. Вже у квитанціях за жовтень в цій графі абоненти, хто має загальнобудинковий тепловий лічильник (таких в більшості), побачать до сплати 24 гривні, хто не має — 18,96 грн.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp