Західні ЗМІ ледь не щодня повідомляють про можливість вторгнення Росії, але влада України не приймає ніяких заходів задля упередження можливої ескалації конфлікту. В етері радіо «Прямий FM» тему обговорив народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко.
Досі не проведено засідання Ради національної безпеки і оборони України, досі не прописаний план дій. Міжнародна спільнота повідомляє про підтримку України, дехто каже, що підтримка буде фінансова, але воювати українці мають самі. На думку Ігоря Артюшенко влада невідомо чого чекає, можливо, щоб здати Україну.
«Щодо теперішньої ситуації. 30 жовтня Washington Post написав інформацію, що є скупчення російських військ на українському кордоні. 1 листопада цю ж інформацію поширило вже інше авторитетне видання. Українська влада тоді все заперечила. Вийшов заступник міністра оборони і сказав, що це все — російські психологічні дії і все спокійно, Захід не володіє інформацією, а ми молодці, праві, у нас все добре. І тільки числа 12 почалося визнання інформації. Фактично два тижні українська влада чомусь мовчала. Вони не звертали увагу на пресу, на заяву НАТО, на дані розвідки, супутникові дані, в тому числі й США. Українська влада чомусь сховала голову в пісок, мовчала, мовчала і мовчить. Так, від президента вже поїхали на захід, вже роблять якісь заяви. Зеленський каже, що хтось розхитує ситуацію всередині самої держави, що це грає на руки Кремля, маючи на увазі політичну опозицію, ситуацію з Вагнерейтом, тощо. Тобто зараз влада каже: ми – державники, ми боремося проти зовнішньої агресії, у нас ворог на кордоні, а нам заважає українська вулиця, український політикум, який щось вимагає від влади», — каже Ігор Артюшенко.
Все алогічно, вважає політик, тому що якби влада хотіла боронити державу, то перша дія – це скликати засідання РНБО конкретно по темі загрози вторгнення:
«Ми ж це проходили у 2018 році, коли було оголошено військовий стан. Тоді військкомати отримали завдання провести облік-аудит. Наприклад, є снайпер, він мешкає у місті Запоріжжя, в 2014-2015 роках боронив рідну землю. Питання: де він зараз знаходиться? Він міг поїхати кудись на заробітки, він міг поїхати кудись у інше місто, змінити місце роботи. Тобто на випадок, якщо ми очікуємо зовнішню агресію, то треба знайти кожного військовозобов’язаного, промоніторити, повідомити, провести місцеві військові збори, провести навчання територіальної оборони. На все це звичайно в місцевому або державному бюджеті має бути субвенція, бо треба купити паливо, форму… тобто потрібно принаймні мінімальне забезпечення. Далі підіймається питання звичайно фінансування Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ, зовнішньої розвідки, підсилення груп на самому кордоні. І це ті дії, які не є секретними. Тобто не може такого бути, щоб щось подібне зараз відбувалось, а ми цього ніяк не могли б знати. Ні! Це відкриті заходи, якби це зараз відбувалось в якомусь місті, то ми б всі про це знали. Тому що в кожного з нас знайомому родича вже б з військкомату подзвонили, вже були б якісь фото у соцмережах – військове злагодження тероборони, наприклад, але ж нічого нема» — каже Ігор Артюшенко.
На думку Ігоря Артюшенка, Росія ніколи не відмовиться від планів на Україну, тож влада Зленського має робити щось, щоб попередити вторгнення, чи бути до нього готовими. Але на сьогоднішній день для цього не робиться нічого.
https://www.youtube.com/watch?v=mim2dSBa-oM&ab_channel=%D0%9F%D0%A0%D0%AF%D0%9C%D0%98%D0%99FM Читайте також: 30 років тому Україна визначилася з Незалежністю