Українцям показали рейтинги провладної команди – партії «Слуга Народу». Як виявилося, рейтинги впали. Однак, «Слуги» свого провалу не визнають. Микола Тищенко заявив, що ці рейтинги – суцільна неправда, і насправді партія має стабільний рейтинг в 35%. Проте офіційного підтвердження слова Тищенка не мають: рейтинги озвучені «Слугами» у Трускавці не публікували, і дані по них не повідомляли. Невідомо навіть, якій компанії було замовлено дослідження. Все це має й інший бік, і саме про це в етері телеканалу «Прямий» говорив народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.
Ігор Артюшенко наголосив: влада зайняла позицію «все наше – добре, все чуже – погано», і з такої позиції намагається ігнорувати будь-які питання, розповідаючи, як все чудово в їхній партії:
«Влада зайняла гарну для них позицію: якщо це офшори Зеленського, Шефіра чи Баканова то це хороші офшори, якщо когось іншого – погані. Якщо по соціології цифри нам подобаються – то це правильна соціологія, якщо цифри не подобаються – то це неправильна соціологія. Можливо, як політики, вони мають на це право. У КМІС були соціології у минулі роки, які й мені теж не подобались – колись таке було, коли я вважав одне, а соціологія показувала інше. Але ж треба мислити раціонально, а не своїми власними побажаннями чи емоціями.
Окрім того, КМІС одна з найрейтинговіших соціологічних груп. В Україні таких груп десь п’ять, яким дійсно довіряють, які роками працюють, і своєю репутацією відповідають за ті цифри, які подають. Бо інакше потім ніхто більше не замовить у них соціологію. Це ж такий самий продукт, як і будь-які інші маркетингові дослідження тільки не в бізнесі, а в політиці. Тому вони ризикують власною репутацією, якщо дають цифри, які можливо викличуть сумніви. Але ж КМІС вказують, яка була вибірка і яка може бути похибка, і що це було телефонне опитування. Тобто вони розкривають карти перед людьми – ось так ми провели соціологію і отримали от такі дані», – зазначає Ігор Артюшенко.
«Що робить влада і Микола Тищенко? Він показує на телефоні, що ось нам у Трускавці показали – у нас 35%. Яка компанія проводила, яка була вибірка, чи це телефонне інтерв’ю, чи це на вулиці інтерв’ю – він нічого цього не каже. Але при цьому ставить під сумніви відкриті дані КМІС», – каже політик.
Риторика «Слуг» була б зрозумілою, якби були відкриті соціологічні дані, які хоч в чомусь протиречать КМІС:
«Якщо ж у влади справді є такі дослідження, то нехай їх оприлюднять офіційно, щоб було вказано – яка компанія проводила, яка вибірка, скільки респондентів, яка похибка. На жаль, вони цього не роблять. Чому? Тому що їм там у Трускавці щось показали, в першу чергу для того, щоб показати – от ми найміцніші, найсильніші, найвеличніші, у нас все добре, давайте знімать Розумкова і буде нам щастя. Я думаю, з такою метою вони це й зробили. Щодо власне рейтингів, звичайно, виходячи з похибок і приблизно однакових цифр треба засвідчити два моменти. Тенденції справді ті, що «Слуги Народу» і нинішній президент Зеленський системно втрачають довіру українців. Це тенденція. Це 15%, чи 13%, чи 17%, але десь в цих межах воно лежить. І воно буде падати далі, адже вже пало на 9%, бо Пандора Пайперс, енергетична криза, тарифи і ті питання на які немає відповіді у влади, впливають на показники довіри. Це питання війни, коронакриза і викликані цим антирекорди щодо смертності. Тому ця ситуація для влади ставатиме все ганебнішою», – наголошує Ігор Артюшенко.
При цьому всі добре розуміють, що просто так тонути «Слуги» не будуть. Провладна команда намагатиметься якось виправити ситуацію, каже політик.
«Інше питання – як вони з цим будуть боротись? Бо якби вони хотіли адекватної реакції, вони мають адекватно відповідати суспільству. Нарешті почати мислити стратегічно і відповідати на питання енергетичної залежності України і тих тарифів, які нас очікують, відповідати, яким чином збираються нарешті завершувати війну на Сході з російським агресором, тощо.