Ворог боїться нового “жесту доброї волі” на Лівобережжі Херсонщини
Українські захисники стримують наступ ворога на Сході України. Російські окупанти зберігають спроможності вести наступальні бойові дії лише на обмеженій ділянці ліні\ фронту – в районі Бахмута. На інших напрямках ворог намагається посилити свої оборонні укріплення та готується до відбиття контрнаступу Сил оборони України. Для командування російської окупаційної армії досі незрозуміло, який напрямок буде пріоритетним для удару ЗСУ.
Ворог намагається укріпити свої позиції на всій лінії бойового зіткнення. Водночас, зрозуміло, що оборона російських загарбників найбільш слабка на Півдні України. Лівий берег Дніпра, у порівнянні з правим, нижче за висотою, більш пологий та має піщаний грунт. Ворогу складно обладнати вздовж берегової лінії опоки або інші довгострокові інженерні спори. Російські окупанти змушені використовувати систему спостережних постів та розміщувати поодинокі вогневі точки для нанесення хаотичних артилерійських ударів по правому берегу Дніпра. Основні сили, військову техніку а також склади з боєприпасами, пальним та продовольством окупанти відвели від узбережжі на значну відстань.
Останнім часом у регіональних російських інформаційних ресурсах почали з’являтись повідомлення про ризик проведення Силами оборони України десантної операції, форсування Дніпра та створення плацдарму на Лівобережжі. Частина користувачів мережі Інтернет вважає, що українські захисники будуть змушені застосовувати легкі моторні катера для швидкої переправи на протилежний берег. Що може бути занадто ризикованим для українських штурмових груп. Водночас, інші користувачі, у тому числі російські бойовики, висловили занепокоєння з приводу можливого форсування Дніпра. Ворог очікує одночасного наступу значної кількості підготовлених та добре озброєних українських штурмових груп за підтримки ствольної, реактивної артилерії та штурмової авіації. Російські загарбники чудово розуміють, що основні сили окупаційних військ відведені від узбережжя, і для протидії контрнаступу Сил оборони України можуть застосувати лише малочисельні резерви. У разі стрімкого штурму при достатній вогневій підтримці, ЗСУ можуть швидко створити плацдарм на Лівобережжі. Після цього навести переправи через Дніпра та під прикриттям авіації переправити основні сили, у тому числі важку бронетехніку. Водночас, ворог усвідомлює цю небезпеку та намагається укріпити наявні позиції на лівому березі та посилити оперативний резерв додатковою важкою бронетехнікою.
Ворог змушений виснажувати свої сили. Посилення резервів, додаткове облаштування укріплень та переміщення резервів ближче до берегової лінії перевантажує особовий склад підрозділів російських окупаційних військ. Більшість російських бойовиків раніше входили до складу угрупування військ на Правобережжі та добре пам’ятають втечу з Херсону. Знекровлені, виснажені фізично та морально, окупанти із жахом очікують новий “жест доброї волі”. Під ударами штурмових підрозділів ЗСУ російським окупантам невдовзі доведеться залишати незручні позиції та відступати із Херсонської області.
Олександр Миронченко