У Запорізькому територіальному центрі комплектування (військомат) розповідають, якщо людина без поважної причини не з’являється у військкомат після отримання повістки, передбачена адміністративна чи кримінальна відповідальність. Там також повідомляють, що кожен випадок розглядають окремо і без детального вивчення ситуації нікого не каратимуть.
Так, якщо людина без поважної причини не з’являється у військкомат після отримання повістки, то за адміністративним кодексом України їй загрожує штраф від 850-ти до 1700-т гривень. Якщо ж з’ясується, що людина мала за мету саме ухилитись від проходження військової служби, то це вже кримінальне правопорушення і покарання відповідне — позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років.
— Якщо людина вже пройшла медичну комісію і не прибула на відправку до війська, то це в будь-якому випадку вже кримінальна відповідальність. Ну, якщо дійсно він не захворів, якісь форсмажорні обставини виникли, то дійсно, в цьому випадку він може бути перенесений у відправленні в іншу команду або трошки в подальший час, але, якщо він з метою ухилення не прибув, то це вже кримінальна відповідальність, — пояснив начальник відділу морально-психологічного забезпечення ОТЦК та СП Андрій Якунін.
У терцентрі комплектування зазначають, на військовий облік треба ставати й внутрішньо переміщеним особам. Після отримання довідки ВПО, чоловікам слід протягом 7 днів треба звернутися до місцевого ТЦК. Щодо видачі повісток у громадських місцях, то представники військкомату обов’язково повинні бути у супроводі правоохоронців, адже вони не мають повноважень самостійно перевіряти документи у громадян.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp