З 1 січня офіційно безробітні запоріжці отримуватимуть більші виплати

31

У Фонді загальнообов’язкового державного соціального страхування України повідомили, що безробітні українці, які офіційно стали на облік з початку 2019 року отримуватимуть більші суми в якості соціальних виплат.

Так, для громадян, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати – з 1440 грн. до 1630 грн.,  для осіб, яким виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – з 544 грн. до 610 грн, пише сайт ЗОДА.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»  право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають:
  • застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше шести місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • без урахування страхового стажу – застраховані особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації людини як безробітної, мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад – за прогул);
  • молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася зі строкової або альтернативної служби;
  • внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Загальна тривалість виплати  допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Молоді люди, які закінчили загальноосвітню школу, професійно-технічний або вищий навчальний заклад, звільнилися зі строкової служби та шукають роботу вперше, а також внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості, можуть отримувати допомогу не більше 180 календарних днів.

загрузка...