Кравецький цех «Смугастий кіт» забезпечує наших воїнів якісними спальниками та ношами.
«Я лише за день ось тут біля столу набігаю десь 7 кілометрів», — ділиться закрійниця швейного цеху волонтерського об’єднання «Смугастий кіт» Оксана Шабанова.
Вона майстерно володіє ножицями та розрізає великі рулони матеріалу.
Далі кравчині беруть його в роботу. Вони справжні професіонали! Адже команда кравчинь складається з викладачок «Запорізького вищого професійного училища моди і стилю».
«Іноді доводиться проводити дистанційні уроки подекуди прямо за швейною машинкою показуючи що ми робимо на практиці», — розповідають майстрині.
Роботи тут чимало. В середньому за тиждень вони виготовляють 40-50 спальників.
«Роботу ми свою любимо. А найголовніше що в нас у кожного є розуміння навіщо ми це робимо. Ми знаємо що наш вклад — це можливість хоч якось допомогти. Також ми постійно спілкуємось з нашими колегами та з тими для кого все це робимо і постійно таким чином самоудосконалюємось», — розповідає викладачка Наталя Джеланова.
Волонтерське об’єднання було створено на наступний день після широкомасштабного вторгнення на базі однойменної творчої студії. Починали від замовлень балаклав закінчуючи касками та броніками, але все ж таки вирішили зупинитись натому, що найбільше зараз потребують наші захисники.
Як розповідають самі кравчині зараз вже в них існує певна «агентурна мережа» завдяки якій і надходять замовлення від підрозділів.
«Зараз, особливо якщо це невеликі запити, там декілька штук. Дуже часто просять дружини там родичі для когось
Ми навіть, якщо чесно не перевіряємо детально, бо ми працюємо на політиці взаємодовіри та взаємоповаги. До того ж це особисті наші кошти, та звичайних людей», — каже співзасновниця волонтерського об’єднання і керівниця напрямку шиття Поліна Фролова.
В цій майстерні вони вже понад рік. І їм вдалось викупати обладнання, тож планів та творчих задумів безліч.
І за цей час було відшито близько 4 тисяч спальників.
«Як керівниця напрямку я бачу, як насправді багато людей сприяло, щоб ця шалена ідея взагалі виросла у щось значне. Але такі великі обʼєми допомоги ми б взагалі не перекрили якби не усі майстрині, які відгукнулися задля допомоги ЗСУ. Частина команди займається логістикою та закупками, а частина відповідає саме за пошив. На початку ми залучали значну кількість додаткових кравчинь — з приватних ательє, інших закладів, які нам просто на волонтерських засадах або на дуже пільгових умовах допомагали. В тому числі і запорізькі виробники», — зазначає Поліна Фролова.
Найбільшою мотивацією для кравчин і є підтримка військових. Бригади та підрозділи невеличкими подарунками намагаються віддячити майстриням.
У цеху розвішений прапор з написом головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. А поруч на поличці стоїть гільза перемоги що працювала у звільненому Херсоні. А невеличкі трофеї від військових волонтери розігрують під час благодійних аукціонів.
Фото: Форпост