За офіційними даними Запорізька область займає лідируючі позиції за індексом зарплатні

53
Фото - ілюстрація

Індекс реальної заробітної плати у Запорізькій  області у січні-червні 2019 року був вищим за аналогічний показник по Україні – 112,3 % проти 109,8 %. Це дозволило області за цим показником посісти ІІ місце серед регіонів України. За підсумками 2018 року за цим показником область посідала IV місце.

За даними органів державної статистики, середньомісячна номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника в області в першому півріччі становила 10 052 грн, що дорівнює 100,2 % від середнього розміру по Україні (10 027 грн).

У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації пояснили, що середня заробітна плата по області перевищувала розміри соціальних гарантій: у 2,4 разу – законодавчо встановлений рівень мінімальної заробітної плати (4 173 грн) та в 5,2 разу – прожитковий мінімум для працездатних осіб (1 921 грн).

Слід зазначити, що в січні-червні 2019 року порівняно з відповідним періодом попереднього року темпи росту заробітної плати в області на 2,4 в.п. перевищували загальнодержавний показник – 122,1 % проти 119,7 %. Це вивело область на ІІІ місце серед регіонів України. Значний вплив на збільшення рівня заробітної плати в регіоні мали високі темпи росту заробітної плати в промисловій галузі області – 128,6 % проти 124,4 % у цій галузі по Україні. Загалом у промисловому комплексі області зайнято 138,8 тис. осіб або 39,3 % середньосписочної чисельності працюючих.

Поряд з цим, в окремих сферах економічної діяльності в області, де середньомісячна заробітна плата вже тривалий час залишається нижчою, ніж по державі, темпи її росту продовжували відставати від середньогалузевих показників по Україні. Зокрема, це стосується професійної, наукової та технічної діяльності (106,1 % проти 124 %), сільського господарства, лісового та рибного господарств (115,7 % проти 118,1 %). В інших галузях, де заробітна плата була меншою за середньогалузевий показник по Україні, намітилися позитивні зрушення щодо темпів її зростання.

За матеріалами Запорізької облдержадміністрація

Читайте також:Перелік безкоштовних лабораторних аналізів для жителів Запорізької області

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...