За російським газом завжди приходять російські танки, – Ігор Артюшенко

146

Виконуючий обов’язки голови Міністерства енергетики Юрій Вітренко озвучив низку пропозицій щодо можливих шляхів вирішення проблем на ринку газу, і серед іншого запропонував розблокування транзиту газу з Середньої Азії і експорт газу «незалежними компаніями з Росії».

При цьому Вітренко не уточнює, що по факту повністю незалежних компаній, які могли б постачати нам російський газ, у Росії не існує.

Тему обговорили в ефірі телеканалу «Прямий». Голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко наголосив, що за російським газом завжди приходять російські танки.

«Звичайно, це неприпустимо. Якщо сказати однією фразою – тому що завжди за російським газом приходять російські танки. І за тридцять років Незалежності ми це бачили.

Постачання через «Газпром» газу – це знову шантаж. Це було з 91-го року – завжди Росія використовує свій вентиль як шантаж на державу Україна. В будь-яких випадках, будь-яким чином – економічно, медійно, танками з 2014-го року, але це завжди шантаж. Як з цього вийти – зробити так, щоб вентиль, знаходився не в Росії, а в іншій країні.

Неможливо повертатись до закупівлі російського газу», – наголосив Ігор Артюшенко.

Політик вважає, що заявами про закупівлю газу влада перевіряє реакцію українців. Якщо вона буде незадовільною – у Зеленського скажуть, що фраза була вирвана з контексту, як це бувало раніше в подібних випадках.

«На мою думку вони навмисно закидають подібні меседжі, щоб подивитись реакцію суспільства. Якщо українське суспільство лояльно з’їло цю наживку, ну тоді значить можна закуповувати через «незалежну» російську кампанію газ. Якщо українське суспільство проявило свій імунітет і заявило «проти», то Вітренко потім заявить про те, що дійсно недопустимо закуповувати, тому що справді окрім «Газпрому» в Росії  на експорт ніхто не може продавати газ. Бо ніяких незалежних кампаній фізично не існує», – наголосив Ігор Артюшенко.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...