6 лютого Верховна Рада України розглядала законопроект № 2178-10 про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні. Всього було проголосовано 184 поправки до документу, з них тільки одна набрала необхідну кількість голосів, повідомляє «Прямий».
Тему обговорили в ефірі програми «Акценти» на «Прямому».
Народний депутат України восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко порівняв закон від президентської політсили з махінаціями з приватизацією в 90-ті роки.
– Соціологія показує, що більшість українців сьогодні проти ринку землі. Але я пов’язую це з двома речами. Якщо двадцять років вкладати, що ринок це погано, а мораторій це добре, то вже покоління виросло за ці двадцять років, якому розказували, що ще на рік треба подовжити мораторій.
І друге – український народ пам’ятає, як під виглядом прозорої чесної приватизації, якам б мала підняти українську економіку, відбулася «прихватизація», коли ті, хто мав можливість за три копійки скупили заводи, потім продали на металобрухт, собі гроші заробили, а промисловість впала. А тепер ми бачимо олігархів.
На жаль, законопроект, який подали «Слуги», це як раз про ту «прихватизацію», — сказав він.
Ігор Артюшенко підкреслив, що сам він виступає за відкриття ринку землі, тому що це – нормальне явище в цивілізованих странах. Проте голосувати за закон в тому вигляді, в якому пропонують «Слуги народу» не можна, впевнений парламентар.
– Якщо ми йдемо в цивілізований світ то треба точно приймати рішення, які приймаються в цивілізованому світі. Ринок має бути. Але ринок, а не спекулятивний базар, який нам пропонують. Тому що без прийняття правок до другого читання те, що вони наголосували в комітеті, це буде те ж саме, що сталося з «прихватизацією». Коли зараз за 500 доларів спекулянти скуплять по 10-20 тисяч гектарів, потім перепродадуть по п’ять тисяч. І в результаті не буде ані українського фермерства, бо український фермер не спроможний купити за ті гроші землю, ані в Україні української землі . Як у нас олігархат з’явився, так буде і земельний олігархат.
Але разом з тим залишати мораторій теж не можна. Тому що тільки невіглас зараз може сказати, що ринку нема. Є ринок, але ринок тіньовий і корупційний, – підсумував Ігор Артюшенко.