У грудні 2019 року Молочний лиман з’єднали з Азовським морем постійно діючим каналом. З того часу водойма, яка у 21 столітті відступила від історичних берегів на десятки метрів, поступово наповнювалася. І нині стала такою ж, як у свої найкращі часи, що припали на 60-ті роки минулого сторіччя.
Нагадаємо, штучна протока між Молочним лиманом і Азовським морем була збудована у 40-х роках минулого сторіччя. У 1970 роках почався занепад лиману. На початку цього тисячоліття були демонтовані земснаряди, які хоча б якось розчищали промоїну від піску. Замість них почали використовувати малоефективну техніку, що розчищала пісок лише з боку моря. Як результат – лиман швидко замулювався, солоність води зростала, піленгаси, що заходять сюди на нерест, гинули.
У вересні 2017 році на лимані сталася катастрофа, яка була кваліфікована правоохоронцями як «екоцид». Тоді загинули тисячі піленгасів, які не змогли вийти з закритого лиману. Збитки склали мільйони гривень.
Але активні роботи з будівництва з’єднувального каналу між Молочним лиманом і Азовським морем розпочалися лише у 2019 році та тривали до кінця року. На реалізацію проекту з держбюджету виділили понад 55 мільйонів гривень.
Читайте також: У Запоріжжі вартість проїзду у транспорті сягне 12 гривень
Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)