Як ми повідомляли раніше, в Україні стартувала соціальна кампанія з протидії гомофобії. В її рамках у Херсоні, Кропивницькому, Вінниці, Полтаві та Запоріжжі з’явились білборди з підписом «Тю, а ти шо, правда цей… як його… гомофоб?». Соціальна реклама мала на меті привернути увагу українців та українок до проблеми дискримінації гомосексуальних людей.
А 1 листопада у Запоріжжі встановили білборд, що закликає боротися з гендерними стереотипами. Соціальна реклама покликана привернути увагу до проблеми гендерної нерівності, високого рівня домашнього насильства, жертвами якого стають переважно жінки, низької представленості жінок у владі, стереотипізації жінки як «берегині» та «господарки» – всього, що характеризує Україну як державу, яка досить сильно відстає від цивілізованого світу у подоланні гендерної нерівності.
Соціальна кампанія не випадково почалася саме у листопаді. Адже у цьому місяці починається всесвітня акція «16 днів проти гендерного насильства» (з 25 листопада по 10 грудня), яка проводиться щорічно ще з 1991 року. Гендерно обумовлене насильство коїться якраз під впливом гендерних стереотипів (наприклад, «жінки – слабкі, покірна, не повинні працювати, мають сидіти вдома і виховувати дітей тощо»).
«Я радий, що цього року Запоріжжя також долучилося до всесвітньої кампанії. І це лише перший інфопривід, адже починаючи з 25 листопада, коли офіційно почнеться відлік 16-ти днів проти гендерного насильства, до кампанії приєднаються інші провідні запорізькі організації, які переймаються цією проблематикою. Актуальність подібних акцій для нашої країни важко переоцінити, допоки сексизм та дискримінація відчувається на всіх рівнях – від побутового до законодавчого. За інформацію Мінсоцполітики, за минулий рік поліція зареєструвала десятки тисяч заяв про домашнє насильство. Сотні випадків закінчилися смертями. І це лише офіційна статистика про фізичне насилля. Але ж не варто забувати, що існує також сексуальне, економічне, психологічне насильство та злочини над жінками на окупованих територіях, а також у Збройних силах. Це факти, з якими не можна миритися», – зазначив Ростислав Мілевський, директор фонду «Гендер Зед».
Читайте також: В Запорожье стартует «ОРКЕСТР-FEST» – ПРОГРАММА