Запоріжцям на замітку: у Міністерстві освіти розказали про нововведення під час вступу до вишів-2019

648
Фото - http://www.zoda.gov.ua
У новому році для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів, учням буде потрібна ID-картка. 

Міністерство освіти і науки України звертає увагу батьків учнів навчальних закладів на необхідність оформлення документів – ID-карток для школярів, яким виповнилося 14 років.

Департаменті освіти і науки облдержадміністрації повідомляє, що наразі паспорт оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адмінпослуга є безкоштовною. Тобто для школярів своєчасне оформлення паспорта – є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на ЗНО.

Для отримання ID-картки потрібно не пізніше ніж через місяць, після досягнення учнем 14 років, звернутися до: територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

У той же час подавати для реєстрації інший документ, можуть лише такі категорії:
– особи, які не мали можливості отримати паспорт у зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – вони подають свідоцтво про народження;
– іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
– особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
– особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Своєчасне отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які в 2019 році планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після дев’ятого класу. Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, таhttp://www.zoda.gov.ua його копію. Одним із таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу. Вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

Всі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Читайте також: З Нового року запоріжці замість субсидій отримуватимуть “живі гроші” на оплату комуналки

загрузка...
Загрузка...