В День Гідності і Свободи партійці «Європейської Солідарності» традиційно зібрались на Майдані Героїв, де проходили події запорізького Євромайдану. Депутати місцевих рад різних рівнів поклали квіти до пам’ятного знаку на честь Героїв Революції Гідності. Учасники заходу наголосили – події Революції Гідності стали переламним моментом в історії сучасної України, але сьогодні нашому народу доводиться знову боротись за цінності, які відстоювали на Євромайдані.
«Євромайдан став важливим кроком на шляху до Незалежності, він став тією рушійною силою, завдяки якій ми розпрощались з диктатурою, а згодом – показали, що можемо дати гідну відсіч одній з найсильніших армій світу. Проте, на жаль, історія повторюється значно швидше, ніж того хотілося б. Останні два роки українцям знову доводиться боротися зі спробами влади повернути традиції часів Януковича. Здобутки Революції Гідності – як свобода і право бути в числі цивілізованих, демократичних країн, щоденно намагається знецінити зелена влада. Але ми відстоїмо європейський вибір, бо надто високу ціну Україна віддала за нього. Боротьба триває! Сил нам! , – зазначає керівник секретаріату Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», депутат Запорізької обласної ради Олег Чернов.
Серед партійців, які прийшли вшанувати пам’ять Героїв Революції – герої, що виборюють незалежність в російсько-українській війні. Командир 37-го мотопіхотного батальону, депутат фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Олександр Лобас наголошує – сучасні захисники мають знати, що на фронті і в мирних містах українців об’єднують однакові цінності.
«Я вважаю, що це свято – це головне, це той сенс, який вкладається в діяльність тих, хто зараз боронить Україну на Сході. Це не лише військові, це й представники правоохоронних структур, представники цивільних адміністрацій. Наша підтримка тут, наші свята, наше позиціонування – це дає їм підстави чітко виконувати свій обов’язок. Знаходячись там, вони знають, що тут ми шануємо рідну землю», — зазначив Олександр Лобас.
День Гідності і Свободи заснували в 2014 році за указом Петра Порошенка. Свято встановлено на честь Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року. Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції у відповідь на дії тодішньої влади під керівництвом Віктора Януковича — було припинено курс на євроінтеграцію. Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом скасували. Через таке рішення Януковича українці вийшли на Євромайдан, який з часом призвів до революції та повалення проросійського режиму в країні. Загалом, у подіях Євромайдану в 2013-14 роках взяли участь 20% населення України.