Отримати компенсацію від держави за зруйноване житло сьогодні можуть тільки українці, які проживають на території, не визнаною зоною бойових дій.
Для мешканців Запорізької області такі норми є величезною проблемою, адже більша частина нашої області знаходиться під постійними обстрілами, і саме людям з прифронтових територій постійно руйнують домівки ворожі снаряди.
Відповідно до переліку Мінреінтеграції, у Запорізькій області до територій, на яких ведуться активні бойові дії, входить Запорізький район, Василівська міська та Степногірська селищна громади Василівського району, Воздвижівська сільська громада Пологівського району. До цього ж переліку входять населені пункти Гуляйпільської, Оріхівської міських громад, Малинівської, Малотокмачанської та Преображенської сільських територіальних громад.
Також компенсацію не виплачують мешканцям окупованих територій, де також часто пошкодженням підлягає цивільне житло.
Виправити цю ситуацію може законопроєкт «Європейської Солідарності» №11161 «щодо компенсації за зруйноване житло на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій».
Що зміниться і які є нюанси — журналісти Forpost з’ясували у юриста, депутата Запорізької обласної ради від «Європейської Солідарності» Сергія Лишенка.
«Законопроєкт фактично дозволяє переселенцям, які виїхали з територій, де ведуться бойові дії, чи які прилеглі до бойових дій, отримати компенсації за зруйноване майно. Була велика проблема, яка полягала у тому, що люди, які проживали на не окупованій території, або деокупованій території, мали змогу отримати компенсацію, бо це майно могло бути оглянуте, можливо встановити факт зруйнування.
А ті люди, які знаходились на зоні розмежування, куди не виїзжали комісії та не могли скласти відповідні акти, вони компенсації отримати не могли.
Законопроєкт 11161 дає людям змогу отримати таку компенсацію. Багато мешканців Запорізької області, які проживають, чи проживали у зоні, наближеній до бойових дій, яка постійно знаходиться під обстрілами, наприклад, місто Оріхів, зможуть отримати компенсації за житло у встановленому законом порядку», — розповів Сергій Лишенко.
Наразі Верховна Рада прийняла законопроєкт в першому читанні. В разі, якщо закон підтримають і в другому читанні, українці матимуть чіткий алгоритм для отримання коштів.
Важливо, що в розробці законопроєкту брали участь громадські організації, пов’язані з ВПО. Внутрішні переселенці дали понад 25 тисяч підписів на підтримку законопроєкту. Тож тепер справа лише за Верховною Радою.
Читайте також: Для запоріжців будуватимуть тимчасове житло – що відомо
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp