В Запорізькій обласній універсальній бібліотеці пройде відкрита зустріч “Деколонізація: як формувався образ покровителя”. Депутат фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Вячеслав Зайцев, як історик, прочитає лекцію на тему деколонізації.
Деколонізація є новим поняттям для багатьох запоріжців, тож Вячеслав Зайцев пояснює що це таке:
«Це питання продовження декомунізації. Закон про декомунізацію вийшов у 2015 році. Було перейменовано багацько вулиць, площ, проспектів та топонімів – сел. І навіть міст. Деколонізація – це логічний другий крок цього закону, який мав би бути. Адже ми маємо такі вулиці як Московська, Новгородська, Мурманська, які є великими центральними вулицями. То може їм краще дати ім’я якихось інших українських міст, українських героїв. Бо це просто нонсенс, що в нас величезні вулиці названі на честь міст країни агресора», — говорить Вячеслав Зайцев.
На думку вченого, депутата, обговорення цієї теми є першим кроком на шляху її вирішення:
«Закон про деколонізацію вже зареєстрували, але він ще не пройшов усі необхідні процедури. Ми ж маємо ініціювати суспільний резонанс, підняти суспільну думку з цього приводу. Потім, як депутати місцевих рад усіх рівнів ми можемо подати звернення до Верховної ради, щоб і з цього боку показати, що суспільне невдоволення використання російських топонімів у назвах вулиць українських міст є і люди вважають такі назви неприпустимими. В наших силах це змінити», — підкреслює Вячеслав Зайцев.
Виступити на відкритій зустрічі Вячеслава Зайцева запросили представники Молодіжного націоналістичного конгресу, які й організовують лекцію. Організатори підкреслюють, що колонізація України, наслідком якої є широке використання російських топонімів в назвах українських вулиць, почалася ще декілька сторіч тому:
«Після ліквідації Запорозької Січі Росія отримала у своє розпорядження величезну територію із системою розвинених поселень. Нова адміністрація започаткувала процес уніфікації козацьких земель за імперським стандартом. Відтак, росіянами був сформований міф про «окультурення й розвиток Дикого Поля», на основі якого згодом постав наратив про старшого брата. Як насправді імперська влада використовувала запорізьку спадщину в колонізаційних проєктах? Та як Росія створила й використовує сьогодні образ «покровителя» у світоглядній війні? На ці питання ми дамо відповіді на зустрічі», — пишуть організатори.
Зустріч відбудеться 5 лютого о 16:00 в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці (проспект Соборний, 142 м.Запоріжжя)
Читайте також: Запорізькі рятувальники розгорнули тимчасовий пост на Каховському водосховищі. ФОТО
Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)