З численної спроби депутати Запорізької міської ради прийняли рішення про створення нового комунального підприємства «Інститут розвитку міста». Ініціатором прийняття та автором проекту рішення став голова фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у Запорізькій міській раді Олександр Константинов.
Головними завданнями майбутнього підприємства буде розробка конкретних рішень та програм, які будуть покликані реалізовувати затверджені стратегією розвитку міста цілі.
Для цього фахівці даної установи мають проводити соціологічні дослідження для виявлення актуальних проблем міста, налагоджувати діалог з представниками різних груп громадськості для об’єднання їх ідей та ініціатив.
Окремий напрямок діяльності нового комунального підприємства – налагодження співпраці із міжнародними організаціями для успішного обміну досвідом та вивчання вже реалізованих за кордоном проектів. Окрім цього, співпраця з міжнародними фондами і організаціями може допомогти залучення грантових коштів для розвитку та збільшувати обсяг інвестицій, що вкладаються в економіку обласного центру.
Також в структурі майбутнього Інституту розвитку міста передбачено створення відділу, який буде займатись плануванням, проектним менеджментом, проведенням тренінгів та навчань для апарату органів місцевого самоврядування.
Варто зазначити, що подібні інститути створені та показали свою успішність у інших містах України, включаючи Київ, Львів, Вінницю, Черкаси, Полтаву та Кривий Ріг. При цьому, такі установи в деяких містах були створені ще близько десяти років тому, і за час існування вони підтвердили доцільність їх створення на практиці.
На думку Олександра Константинова, стратегія розвитку – це динамічний документ, який має змінюватись, в залежності від викликів сьогодення. Тому важливо, щоб новий інститут робив дослідження та міг оперативно реагувати на ті чи інші зміни, корегуючи відповідно до них нові завдання та цілі.
Натомість, однією з головних умов, яка забезпечить професійну роботу новоствореного інституту – це призначення незалежного та незаангажованого керівника. Для цього має пройти прозорий конкурс, за результатом якого буде обраний найбільш професійна кандидатура.
Проведення такого конкурсу є вкрай важливим, адже нерідко кадрові призначення чинним керівництвом мерії проводяться в закритому режимі, а новими очільниками комунальних установ та підприємств стають наближені до відомих підприємств люди.