Відповідний законопроєкт внесуть до Верховної Ради України. Про це 3 березня повідомив народний депутат від партії «Слуга народу» Давид Арахамія в коментарі «Прямому».
За словами нардепа націоналізація заводу «Мотор Січ» — це питання обороноздатності нашої країни.
«Цього тижня ми будемо подавати законопроект про націоналізацію “Мотор Січ”. Відомо, що наклали санкції проти китайських компаній. Це питання обороноздатності. Для того, щоб врегулювати правовий статус цієї компанії, яка є великим будівником двигунів для гвинтокрилів», – сказав Арахамія.
У тому ж році Генпрокуратура оголосила, що розпочала розслідування незаконної передачі акцій українського авіапідприємства. За клопотанням СБУ ці акції арештували за рішенням суду.
Вже у 2019 році почесний президент «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв підтвердив, що акції були продані Китаю, а саме компаніям Skyrizon й Xinwei Technology. Ці компанії мали отримати понад 50% акції української компанії.
У 2020 Beijing Skyrizon разом з фінансово-промисловою групою DCH Group Олександра Ярославського подали заявку до АМКУ щодо придбання «Мотор Січі». В той самий час АМКУ розглядав чотири справи про концентрацію прав на «Мотор Січ», зокрема досліджував продаж акцій китайським компаніям без дозволу регулятора. «Інтерфакс-Україна» повідомила, що групі китайських компаній належать вже близько 75% акцій «Мотор Січі».
Китайські інвестори «Мотор Січі» подали заяву у міжнародний арбітраж з метою стягнення з держави Україна 3,5 млрд доларів. Дії української влади кваліфікували як експропріацію інвестицій у підприємство.
29 січня 2021 року президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО від 28 січня 2021 року, яке передбачає застосування економічних санкцій проти китайських інвесторів «Мотор Січі».
Тепер влада готується до націоналізації підприємства.
Читайте також: Заступнику міського голови Запоріжжя родичка подарувала квартиру ціна і розміри якої викликають здивування