Сьогодні, 7 грудня, відзначають день української хустки. Ініціаторами акції до дня української хустки виступила місцева волонтерська група «Запорізькі берегині». Проводять захід вони вже декілька років поспіль.
День української хустки – нове і наразі не формальне свято. Постало воно кілька років тому з ініціативи, що народилася у Вінниці. Волонтерки з групи «Запорізькі берегині» майже одразу відгукнулися на пропозицію вінницьких колег відзначати нове свято, передає Радіо Свобода.
Червона хустка на голові та такого ж кольору у квітах на плечах – такі аксесуари до дня української хустки обрала учасниця заходу, запорізька майстриня Людмила Гармаш. Прийшла підтримати ініціативу знайомих і передати їм вишиті новорічні кульки для волонтерського проекту, що триває зараз у місті. На площі Маяковського, де відбувається акція, вже з оригінально пов’язаною на голові хусткою. Бере участь в святкуванні в такому форматі майстриня вперше.
«Вчилася вдягати хустку сама. Бачила по телебаченню, по YouTube. Пробувати треба, і тоді вийде. А так звичайно, що з першого ж разу не вийде. Кожного разу, як одягаюсь, то не менше хвилин 7 витрачаю на те, щоб зав’язати. Бо воно з першого разу не виходить, не так лягає – треба перев’язувати. Я вдома наряджалась, виставляла фото у Facebook. А так прийшла сюди вперше. Бачите, я ось так приїхала. Зав’язую так завжди. Я шапки не ношу, а ношу ось так, але в мене не хустки, а палантини такі в українському стилі. Я їх замотую, зав’язую ось так. І це вже багато років. Мабуть років 15», – ділиться учасниця акції до Дня української хустки у Запоріжжі Людмила Гармаш.
Наразі, за словами організаторів свята у Запоріжжі, існує понад сотня технік носіння української хустки. І кожна українка може підібрати таку до власного смаку.
А ось інша учасниця святкування Дня української хустки Ольга Червинська, як і майстриня Людмила Гармаш, носить хустку в повсякденному житті, правда, на плечах як палантин. На святкування прийшла в ній, і вже організатори допомогли пов’язати хустку на голові у аутентичному стилі.
Долучитись до свята може кожна українка.
Читайте також: Запорізькі «Чарівники» до Дня Святого Миколая допомагають дітям загиблих героїв у зоні АТО