Запорізькі газетярі вимагають скликати Всеукраїнську нараду за участі президента України

162
Фото - ілюстрація

Редактори місцевих газет Запорізької області висловлюють недовіру гендиректору Укрпошти Ігорю Смілянському, а також закликають до проведення Всеукраїнської наради редакторів за участі Президента України.

Про це йдеться в листі-зверненні до Національної спілки журналістів України за підписами  директора ТОВ «Редакція газети «Приазовская новь» Л. М. Тимофєєва, директора ПП «Медіа-центр «Слово трудівника» Т. В. Белименко, головних редакторів видань «Новий день» Д. Л. Кудусової та «Запорізька правда» Н. Г. Зворигіної.

Саме за керівництва пана Смілянського поштова галузь переживає небувалу кризу, зазначають газетярі. Непартнерське ставлення Укрпошти до друкованих ЗМІ, постійне зростання тарифів на послуги призводить до падіння рівня передплати та, як наслідок, – скорочення кількості друкованих видань.

«За кілька днів мала б розпочатися передплата на періодичні друковані засоби масової інформації на 2020 рік. І це нас турбує. Турбує через те, що дирекція АТ «Укрпошта» має намір підвищити тариф на 15-20 % на доставку друкованої продукції.  На  думку Генерального директора АТ «Укрпошта» Смілянського І.Є., це пов’язано з тим, що скоротилась кількість друкованих видань.

У нас запитання: а чому скоротилась?

Чи не тому, що пан Смілянський за час свого керівництва розвалив поштовий зв’язок і взагалі всю цю, колись налагоджену, галузь? Сьогодні не вистачає поштарок, а в деяких селах їх взагалі немає. Навіть у такому густонаселеному пункті, – як райцентр  Приазовське Запорізької області, – постійна вакансія поштарок. А ті листоноші, що залишились, не встигають своєчасно розносити пошту, тому газети в найкращому випадку, доносять через день, в більшості – через два-чотири. «Голос України» несуть пачками через три–чотири дні.  Долучаються працівники Центру поштового зв’язку, який опікується  декількома районами,  вони змушені самі розносити пошту, хоча до цього ніякого відношення не мають. В деяких населених пунктах ліквідували приміщення пошти, де збиралися люди, обговорювали наболілі питання, або просто розмовляли», – наголошують автори звернення.

«Заробітна плата листонош – це друга причина, чому не вистачає їх. Зрозумійте, ми – за достойну оцінку праці робітника. Але домірну. Хіба можна порівняти заробітну плату гендиректора і листоноші? Так, у гендиректора відповідальність більша, але ж не в 500 разів!» – вважають газетярі.

«Пан Смілянський і його оточення (заступники перш за все) бачать посаду як самозбагачення за рахунок  бідної держави, займають антидержавницьку позицію.  Цього допустити не можна. Під час інформаційної війни з ворогом вони знищують місцеву пресу, саме вона ближче до людей, їх не хвилює доля маленької людини, перш за все – сільської, їх хвилює власна кишеня.

Доки працюватиме на займаній посаді Гендиректора АТ «Укрпошта» Смілянський І.Є. громадяни і надалі втрачатимуть поштовий зв’язок із світом», – переконані редактори.

Колеги наголошують, що поштова галузь потребує реформування, але з іншою командою керівників. Тому для обговорення критичних для цієї сфери проблем закликають скликати Всеукраїнську нараду редакторів, на яку запросити Президента України В. О. Зеленського.

Джерело: НСЖУ

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...