Запорізькі мости, ймовірно, почнуть робити у другій половині 2020 року

487

Сайті облради Запоріжжя опублікували офіційну заяву щодо мостів через Дніпро, яку будуються вже понад 12 років. Щороку виділяються кошти, щороку не виконуються обіцяні роботи. Мости – це вже більше міський жарт, ніж сподівання їх колись побачити. Кожен політик, що приїжджає до Запоріжжя, обіцяє добудувати мости (і неважливо, в його це компетенціях чи ні). Будівництво стоїть.

Так, у своїй заяві від 15 травня, в Запорізькій обласній державній адміністріції (ЗОДА) вважають, що у наміреному затягуванні будівництва мостів винна Служба автомобільних доріг у Запорізькій області (укратодор).

Саме на балансі Служби знаходяться ці об’єкти, саме вона є розпорядником будь-яких бюджетних коштів, що виділяються на це будівництво.

Ще на початку 2018 року було розплановано дії 3 структур щодо запорізьких мостів: ЗОДА – мала виділити 60 млн грн, Служба автодоріг – оголосити і провести тендер на виконання послуг через систему Прозоро, Укравтодор – надати об’єкту статус дороги державного значення.

Статус надали тільки у липні, тоді ж був оголошений тендер на 30 млн, але в ньому взяли участь менше 2 компаній, тож його оголосили недійсним. Через кілька місяців оголосили ще один тендер, але тепер чомусь на 53,59 млн грн. (в ЗОДА вважають збільшення вартості неаргументованим). Участь взяли ТОВ Союзтранспроект та ТДВ Інститут Дніпродіпротранс. І виграла перша компанія, – але потім відмовилась від укладання угоди.

Тепер з ТДВ Інститут Дніпродіпротранс Службою автодоріг укладено договір і термін його виконання – 31.10.2019. на суму 53,59 млн грн. Проте ті 60 млн, що виділила облрада у 2018 році на мости, ще минулого року у зв’язку із затягуванням процедур, була перерозподілена на інші об’єкти. Так, на сьогодні з необхідних коштів у навяності 25 млн грн. Про це Укравтодор було повідомлено вчасно, запевняють в ЗОДА.

“Імовірно, роботи з будівництва мостових переходів через р. Дніпро у Запоріжжі (при виконанні робіт коригування згідно графіку) розпочнуться не раніше другої половини 2020 року. Адже після завершення коригування проектно-кошторисної документації необхідно перезатвердити оновлений титул проекту окремим розпорядженням КМУ та передбачити відповідне фінансування в держбюджеті, і лише після цього оголосити тендер на визначення відповідної підрядної організації за міжнародною процедурою. Отже наразі можна говорити, що відбувається навмисне затягування будівництва мостів”, – зазначив, коментуючи ситуацію, заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...