Вчора в Запоріжжі відбувся Інвестиційний форум, в рамках якого був проведений «круглий стіл» для підприємництва.
Бізнес-спільноту Запоріжжя представили лідери компаній, які працюють у комерційній та виробничій сферах. Серед них – «Нова Пошта», Клініка Святого Миколая, «Анекс Тур», ПрАТ «Запоріжкран», «Екотехнологічна компанія «Гранік», клініка Vidnova, ІТ-компанія Whidegroup, та інші. Учасники заходу обговорили низку важливих питань, зокрема – як зробити Запоріжжя привабливим для ведення бізнесу, досвід яких міст варто використати, і які бюрократичні бар’єри потрібно викорінити місцевій владі, щоб стимулювати бізнес успішно розвивався у Запоріжжі.
Ініціатором круглого столу виступив голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді, заступник міського голови Запоріжжя Олександр Константинов. У своєму виступі він зазначив, що в рейтингах конкурентоспроможності Запоріжжя посідає одне з останніх місць. І для розвитку підприємництва цю ситуацію потрібно змінити.
«Єдиний шлях – це розвиток бізнесу. Ми маємо зробити Запоріжжя комфортним для ведення бізнесу та інвестицій, тому що сьогодні всі міста нашої країни ведуть конкурентну боротьбу за людський ресурс. Ми маємо зробити все, щоб активні та ініціативні люди залишалися та могли реалізувати свої потреби», — сказав Олександр Константинов.
Він додав, що боротьба за інвестиції – це другий важливий напрямок роботи.
«Ми об’єктивно, у порівнянні з іншими містами, програємо. Подібні дискусії нададуть місцевій владі ті шляхи, завдяки яким ми змогли б дуже швидко та радикально змінити ситуацію з підтримкою бізнесу у Запоріжжі. Тому що збільшення надходжень у бюджет може дати можливість розвитку інфраструктури, охорони здоров’я, освіти та інших напрямків життєдіяльності міста», – підкреслив Олександр Константинов.
Директор Клініки Святого Миколая, депутат Запорізької міської ради фракції «Європейська Солідарність» Микола Бєлий озвучив своє бачення розвитку співпраці бізнесу та влади у Запоріжжі.
«Ситуація катастрофічна! Багато років поспіль міська влада повністю зосереджувала свою увагу на підтримці так званих «містоутворюючих» підприємств. До таких чомусь відносили металургійні підприємства та великі промислові заводи, водночас, ігноруючи підтримку малого та середнього бізнесу.
Маємо сумну паралель таких взаємовідносин – американський Детройт і що з ним сталося, коли криза змусила закритися промислові гіганти. Запоріжжя й справді відстає від інших економічно розвинутих міст – Харкова, Одеси, Львова, Дніпра… Там є всебічна взаємодія між владою та бізнесом. Є прозорі бізнес-офіси, інвестиційні кабінети. У Харкові є комунальне підприємство з розвитку IT-напрямку та співпраці з підприємництвом, є школа підприємництва, відбувається активне залучення грантових проектів.
Зараз Запоріжжя отримало практично останній шанс стати одним з таких розвинутих міст. Відбулося перезавантаження влади і, я сподіваюся, розпочнеться співпраця влади і бізнесу. Бізнес отримує стимули залишатися саме в Запоріжжі», – наголосив Микола Бєлий.
Позицію IT-бізнесу щодо запорізьких реалій висловив засновник ІТ-компанії Whidegroup, депутат Запорізької районної ради фракції «Європейська Солідарність» Антон Жук.
«Як представник IT-бізнесу висловив позицію, яка є популярною в середі IT-фахівців та підприємців. Вона заключається в тому, що краще не заважати бізнесу в нашій галузі. Підкреслив важливість соціально-економічного розвитку міста та життєвої необхідності суттєвого покращення екологічної ситуації в Запоріжжі. Тому що питання екології є значним фактором, який штовхає багатьох IT-фахівців Запоріжжя до переїзду в інші міста. Це призводить до зменшення кількості представників середнього класу в місті, і значно ускладнює розвиток компаній в Запоріжжі», – зазначив Антон Жук в ході круглого столу.
Учасники заходу зійшлися на думці, що не зважаючи на всі проблеми, Запоріжжя все ж таки має інвестиційний потенціал. І розкрити його вдасться тільки консолідованими зусиллями бізнесу і місцевої влади.