В ефірі телеканалу «Рада» народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко висловив сподівання, що Верховна рада VІІІ скликання все ж таки ухвалить новий Виборчий кодекс.
— Я в першому читанні голосував «за» і звичайно буду голосувати «за» в цілому і наша політична сила буде голосувати також «за», але є противники нового Виборчого кодексу, переважно це кандидати, які обирались по мажоритарним округам, ті, які зараз балотуються від мажоритарних округів.
Але я сподіваюсь, що бажання реформувати українську політику, український парламент, зробити його більш реформістським і сучасним все-таки переможе, бо ми розуміємо, що половина парламенту це у нас мажоритарників, половина – списочників. Тут треба, щоб голоси знайшлись, звичайно за рахунок депутатів-мажоритарників. Подивимось, бо всі політичні сили, принаймні ті, що в 2014 році підписували коаліційну угоду – вони всі зазначали, що будуть голосувати за Виборчий кодекс за відкритими списками без мажоритарки. Є підписи лідерів цих політичних сил і завтра ми вже побачимо, чого варта ця обіцянка і цей підпис, — зауважив народний депутат.
Серед інших ініціатив, які були підписані в угоді і не доведені до кінця, Ігор Артюшенко відзначив зняття недоторканності та низку реформ. Найбільш завершеною і вдалою політик назвав реформу децентралізації, розпочати впровадження якої вдалося лише нинішньому скликанню.
— Це ряд реформ, які, я радий з того, що ми їх хоч розпочали, бо насправді за всі роки Незалежності просто про це говорилось, але не розроблялось, не голосувалось. Є більш завершені – наприклад, реформа децентралізації – з 91-го року всі обіцяли, і казали, що треба, щоб гроші залишались на місцях, і потрібно, щоб громади самі могли ними розпоряджатись, але чомусь всі тільки про це говорили, і ніхто цього не робив. Ну, мабуть, тому, що всі попередні влади хотіли максимально централізувати владу, гроші, повноваження в Києві, а не роздати громадам на територіях. Ми це зробили, але, насправді не до кінця. Є незавершеність цієї реформи, але відсотків на 80 вона виконана, ще в 2017 році і вона показала свій позитивний результат по всій країні. Мабуть це завдання вже наступного скликання – завершити ці 20 % реформи, — наголосив парламентар.
Повну версію ефіру дивіться тут: