На сьогодні через рашистьску агресію без газопостачання знаходиться 269 населених пунктів Запорізької області. Відсутність газопостачання, ризики залишитися без електропостачання та неможливість окупантів відновити відповідні мережі можуть привести до необхідності евакуації. У разі неможливості евакуації необхідно забезпечити резервне опалення з використанням альтернативних видів палива — вугілля, дрова, пелети.
Що стосується підконтрольних територій. На сьогодні керівництвом країни забезпечено збереження тарифу на газопостачання та теплопостачання на рівні опалювального періоду 2021/2022 року. Разом з тим, населенню треба вжити заходи зі зменшення споживання енергоносіїв, утеплення своїх осель.
Приватний будинок переважно обігрівають автономними газовими або електричними системами. Оскільки ситуація з подібними енергоресурсами досить складна і нестабільна, доцільним є встановлення автономного твердопаливного котла, який стане резервним паливним обладнанням, встановлення «буржуйки».
В багатоквартирному будинку з централізованим опаленням встановлення «буржуйки» є недоцільним та пожежонебезпечним. Тож альтернативним обігрівачем є електрична батарея, але треба врахувати стан внутрішніх електричних мереж у будинку, щоб також не спровокувати пожежу. Звісно, така техніка не дуже врятує від холоду, якщо не зберігати тепло.
Щоб мінімізувати втрату тепла, треба підготувати свою квартиру:
— встановити тепловідбиваючі екрани між стіною та батареєю;
— прибрати штори на рівні батареї;
— провести теплоізоляцію вікон та дверей (заклеїти вікна скотчем або клеєвою стрічкою);
— максимально утеплити балкон.
У самому багатоквартирному будинку:
— проводимо теплоізоляцію внутрішньобудинкових мереж теплопостачання;
— утеплюємо двері й вікна в під’їздах;
— перевіряємо арматуру регулювання на вході;
— оперативно виконуємо аварійно-ремонтні роботи.
Ці заходи допоможуть підвищити енергоефективність оселі та мінімізувати втрати тепла.
За матеріалами Департамента житлово-комунального господарства та будівництва