В Україні за минулий рік на «Велике будівництво» було витрачено в 10 разів більше, ніж на потреби армії. Тотальне недофінансування воюючої армії, яка має тримати оборону країни, призводить до катастрофічних наслідків. В першу чергу — скорочення контрактних військових, які не бачать можливості існувати за те фінансування, яке виділяє держава. Однак, цього тижня президент Зеленський вийшов до Верховної Ради з пропозицією про збільшення зарплат військовим. Варто зазначити, що минулого тижня «Європейська Солідарність» реєструвала відповідний законопроєкт, який «Слуги народу» не пропустили на голосування. В етері телеканалу «Прямий» народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко пояснив, чому Зеленський заговорив про збільшення зарплат військовим саме зараз, і чи станеться реальне підвищення.
«По-перше, я щиро радий, це без сарказму, що верховний головнокомандувач Зеленський, який випадком долі став верховним головнокомандувачем, за два з половиною роки вперше згадав про Збройні Сили України і про зарплату військовослужбовцям. Бо як ми точно знаємо з 2019 року, як він став президентом, жодного разу не переглядалась зарплата. І більше того, наприклад, зарплата зараз гранатометника чи кулеметника – це 12 тисяч гривень. Це на рівні охоронця в АТБ. Але варто порівнювати відповідальність людини, яка на передовій захищає державу, чи просто працює, бо будь-яка робота, звичайно, є поважною. Але давайте все ж таки розставляти пріоритети в державі», — зазначив Ігор Артюшенко.
Депутат визнає, що той факт, що військовим підвищать зарплатню, його дуже тішить. Але, за його словами, він розуміє, чому Зеленський це зробив.
«Насправді, за 2,5 роки і армія, і, в першу чергу, українська опозиція, і її лідер Петро Порошенко, і «Європейська Солідарність» настільки дістали владу тим, що 2,5 роки не переглядається зарплата. На щось інше завжди гроші є, а на армію чомусь ніколи нема. І я думаю, що саме тому вони, мабуть, навмисно й блокували проект «Європейської Солідарності», щоб Зеленський встиг вийти з такою ініціативою. Тому вони на минулому тижні заблокували аналогічний закон «ЄС», гарно прописаний щодо 50 мільярдів на оборонку. Заблокували і це дало можливість тепер Зеленському вийти і сказати: «От бачите, як я піклуюсь про Збройні сили», — каже Ігор Артюшенко.
Президент вийшов із цією заявою саме зараз, на думку Ігоря Артюшенка, тому що йде постійна обґрунтована критика того, що справді в країні яка воює не може бути такого, що військовослужбовці, які захищають державу постійно недофінансовані:
«Є офіційний документ Міністерства оборони, в якому прописано, що потреби зараз фінансуються тільки на 50%. Вдумайтесь: у нас на можливо і хороші справи гроші є, а на оборонку – 50%. Тобто половину від запланованого», — говорить Ігор Артюшенко.
На думку Ігоря Артюшенка це питання пріоритетів:
«Тобто 2,5 роки він точно не збирався захищати державу, а тепер про це згадав. Чому я кажу «згадав», тому що тут форма переважає над змістом. Сьогодні більша частина українського суспільства буде говорити про форму – він вийшов на трибуну , гарно розказав і щось там підписав. Але по змісту – неможливо підвищити зарплати не переглянувши бюджет країни. Елементарно, він може підписати що завгодно: щоб завтра було всім щастя, чи ми перемогли у війні. Отак підписати указ і все. Тільки у війні ми не переможемо від цього. Тобто треба перегляд бюджету, бо від того, що він підписав указ – зарплати не збільшаться», — резюмував Ігор Артюшенко.
Читайте також: Запорізький спортсмен Парвіз Насібов завоював золоту медаль на Grand Rrix Zagreb Open 2022
Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)