ЗМІ з якого регіону країни найчастіше вдаються до маніпулятивних заголовків – ІНФОГРАФІКА

153
Фото: Google.com

За результатами дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України у липні цього року, найбільший показник маніпуляцій в заголовках зафіксовано в Запоріжжі (12%) та Вінниці (10%), найменший – в Маріуполі (2%) та Луцьку (1,6%).

В рамках дослідження ІМІ було опрацьовано 5000 новин із 50 регіональних онлайн-медіа у 10 містах України, серед яких Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Кропивницький, Луцьк, Маріуполь, Одеса, Полтава, Ужгород та Харків. Відзначається, що до моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ. Статті, журналістські розслідування, аналітика, анонси, блоги та авторські колонки не розглядалися. Однак матеріали яких саме медіа аналізувалися – не повідомляється.

За даними дослідження ІМІ, в період моніторингу загалом було виявлено 256 порушень в заголовках новин. Найчастіше вони стосувалися:

  • перебільшень та необґрунтованої сенсаційності в назвах інформаційних матеріалів,
  • некоректних узагальнень, що розмивали контекст новини,
  • фактологічно непідтверджених даних, які не підтверджувалися в тексті новини,
  • наявності в заголовках неприпустимої емоційної лексики,
  • заголовків, які не містили конкретної актуальної інформації щодо реального інформаційного приводу новинного матеріалу.

Маніпулятивні заголовки більше використовувалися в новинах політичної, економічної, соціальної, кримінальної тематики, та в матеріалах з ознаками замовності.

За даними дослідників, найбільший показник маніпуляцій в заголовках зафіксовано у запорізьких медіа – 12%. На другому місці у рейтингу “маніпуляторів” опинилася Вінниця (10%). Далі розмістився ряд ЗМІ з міст з середнім показником в 3-5%. А найменше маніпулюють із заголовками луцькі (1,6%) та маріупольські (2%) інтернет-медіа.

Фото: imi.org.ua

ІМІ виявили, що середньому кожна 20 новина в регіональних інтернет-ЗМІ (загалом 5%) містять маніпуляції в заголовку, а саме невідповідність заголовка тексту. Однак матеріали яких саме медіа аналізувалися не відомо.

Читайте також: Керівництву Запорізького ТСОУ оголошено про підозру за розтрату майна організації майже на 2.9 млн. грн. — прокуратура

загрузка...