В ефірі телеканалу «Прямий» обговорили роботу сесії парламентської асамблеї ради Європи.
В червні 2019 року ПАРЄ повернула російську делегацію до Асамблеї, попри продовження війни на Донбасі та анексію Криму. В обмін Кремль сплатив частину боргу і відновив фінансові внески до бюджету Ради Європи.
Як зазначив в ефірі народний депутат України VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко, на ратифікацію повноважень Росії в ПАРЕ вплинула в тому числі і бездіяльність української влади на міжнародній арені.
– Хочуть росіяни повернутись в ПАРЕ – добре, хочуть віддати Цемаха – теж так, хочуть розвести війська – їх розводять.
Ми постійно йдемо на ці поступки. Я думаю? Росія дуже хотіла туди повернутись, бути повноправним членом і впливати на цю політику. Тому що Росія прекрасно розуміє, що ПАРЕ – це гарний майданчик для того, щоб свої ідеї і «правду» заявляти перед світовими і європейськими лідерами і європейською пресою.
Якщо нас там нема, треба було дієво бойкотувати,тобто там не з’являтись, але проводити активну міжнародну дипломатію – дзвонити, зустрічатись, пояснювати, але туди не їхати.
Або їхати з розумінням того, які будуть голосування, за кого будуть голоси і так далі.
А так вийшло як в ситуації, чи їхати спортсмену виступати на якихось змаганнях. Якщо ти розумієш,що ти там програєш, нащо туди їхати? Тоді підготуйся, повернись через півроку, рік, або працюй, — сказав політик.
Декларацію про незгоду з рішенням відновити повноваження російської делегації в ПАРЄ підписали делегації кількох країн-членів Ради Європи. Як повідомляє 5 канал, це зокрема держави групи «Балтік плюс»: Литва, Латвія, Естонія та Грузія.
На думку Ігоря Артюшенка така позиція обґрунтована тим, що більшість з цих країн розуміють рівень небезпеки, який становить Росія.
– Ми побачили, що країни, які близько знаходяться до Росії, чітко розуміють загрози Кремля. Наші союзники залишились нашими союзниками, тому що вони чудово розуміють, що таке Кремль.
На жаль, так звана стара Європа, більш сита Європа, все таки більше хоче торгувати, домовлятись.
І я їх в цьому не засуджую. Тому що якщо нема єдності всередині української делегації, де представник України голосує за інтереси Росії, то чого ми маємо вимагати від Франції та Німеччини?, — підсумував парламентар.
Повний випуск дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=tiWrQKDHs6I