Коли справа доходить до поверхні для малювання, більшість художників-аматорів вибирають готові набори картин за номерами. Полотна на підрамниках покриті бавовною або льоном, вони доступні в популярних розмірах за дуже розумними цінами в магазині товарів для творчості. Початківців митців нерідко цікавить питання, який матеріал найкраще підходить для малювання? У чому різниця між льоном та бавовною?
Популярні види полотен для живопису
Полотно — одна з найпоширеніших поверхонь для живопису. Він є тканиною, натягнутою на підрамник. Текстильне полотно підходить для різних технік малювання, таких як масляний або акриловий живопис, тому що матеріал — основа, яка швидко і легко вбирає кольори.
Якщо ви ознайомитеся з онлайн-каталогом художнього магазину, то більшість полотен складатимуться з бавовни, попередньо загрунтованої акриловою основою, і льону покритого масляною ґрунтовкою. Існує безліч різних типів полотен для живопису за різними цінами.
Насамперед, слід сказати, що суміші з льону і бавовни вкрай непридатні для обтяжки каркасів підрамників. У разі перепадів температури та вологості матеріал може деформуватися і цим зіпсувати зображення. Також слід стежити за тим, щоб волокна полотна були сплетені навхрест, так як ця техніка ідеально підходить для якісного накладання фарб.
Льон чи бавовна?
Льон забезпечує найкращі результати для художників, які хочуть самі покрити свої підрамники. Хоча купівля чистої лляної тканини зазвичай дорожча, вона, як і раніше, залишається кращим матеріалом. Більшість художників у захваті від надзвичайної міцності на розрив та природного забарвлення льону. Якщо ви хочете використати натуральний колір матеріалу, можна заґрунтувати полотно прозорим складом.
Бавовна набагато дешевша для малювання, ніж льон. Матеріал менш міцний на розрив, але простіше у обробці. При покупці полотна бажано переконатися, що це чиста бавовна. Він доступний в онлайн-магазині картин за номерами різної товщини, але є кілька моментів, які слід враховувати:
- Тонка бавовна вже доступна зі щільністю 180 г/кв.м. При ґрунтуванні такого полотна потрібно стежити, щоб склад не був нанесений занадто рясно, інакше він вилізе з тканини на виворот.
- В ідеалі використовується бавовняне полотно щільністю близько 300 г/кв.м, так як з цим матеріалом найлегше працювати.
- Від дуже щільних бавовняних тканин щільністю понад 500 г/кв.м краще утриматися, так як складки і заломи забираються насилу або їх взагалі не можна позбутися.
Щоб правильно вибрати полотно з бавовни, слід перевірити, чи не рвуться волокна в руках – якщо це так, то тканина має низьку якість. Однак будьте впевнені, що в наборах картин за номерами всі полотна характеризуються найкращими показниками, гарантуючи міцність, відмінне зчеплення фарб із поверхнею матеріалу.
Грунтоване чи негрунтоване полотно?
Грунтовка запечатує полотно, не даючи тканини вбирати фарбу великою мірою. У той же час, основа також підвищує довговічність забарвлення. Крім того, ви можете надати своєму малюнку певний колір та структуру за допомогою ґрунтовки, залежно від того, який склад використовуєте.
Грунтовка особливо важлива при малюванні олійними фарбами, інакше полотно вбере сполучну речовину кольору, і кінцевий результат буде схильний до розтріскування. Акрил, з іншого боку, менш чутливий і не обов’язково потребує ґрунтування. Загалом ви навряд чи помилитеся, заґрунтувавши полотно.
Найчастіше полотна для живопису вже загрунтовані при купівлі. Саме такими є готові полотна картин за номерами. Вам потрібно лише роздрукувати набір і почати творити на повністю підготовленому бавовняному полотні.
Вибір полотна — це важливий процес для кожного художника, будь то любитель чи професіонал. Якісне полотно дозволяє малювати без нервів і стресів, тому що фарба лягає легко, зберігаючи свою яскравість тривалий час. В онлайн-магазині ви зможете вибрати готові набори картин за номерами, які у своєму складі вже мають ґрунтоване полотно та інші аксесуари для успішного творчого процесу.