“Запоріжелектротранс” оголосило конкурс, умови якого “прошиті” під одну компанію

996
Комунальне підприємство “Запоріжелектротранс” вкотре оголосило про проведення конкурсу з закупки систем глобальної навігації та глобального позиціонування. Оголошена вартість – 2 мільйони гривень.

Конкурс оголошено не вперше, адже попереднього разу – 13 жовтня 2017 року торги скасували через відсутність конкуренції. Тоді очікувана вартість була вдвічі більшою – понад 4 мільйони і 100 тисяч. Системи гробальної навігації досі не закуплені, хоч гроші на них виділили ще  в минулому році.

У жовтні на конкурс подавали документи 4 компанії: ПрАТ “ЕЛСІТОН”, КІТ-СЕРВІС ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО, ТОВ Інтеллі та ТОВ “ДОЗОР УКРАЇНА”. Документи трьох з них відхилили, вони не відповідали вимогам конкурсу, а  червертій компанії, документи якої очевидно підходили, торгуватися не було з ким, тому через відсутність конкуренції конкурс скасували, такі вимоги українського законодавства.

Вдруге його оголосили вже в грудні, а 26 числа конкурс офіційно розпочався.  Документи  на конкурс знову подає 4 компанії, дві з тих, які подавалися раніше –  КІТ-СЕРВІС ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО, ТОВ Інтеллі вирішують більше не пробувати свого щастя. Замість них заходять ТОВ Навітрек та ТОВ АЙ-СІТІ. Варто зазначити, кожна подача заявки на конкурс обходиться компанії 1700 гривень, а тому компанії, які розмуміють, що вимоги тендеру прописані під конкретного учасника, відмовляються подаватися вдруге. А щоб подати заяву до антимонопольного комітету, доводиться витрачати в рази більше – 5000 гривень. Тож більшість просто опускають руки і мовчки йдуть.

На сьогодні статус аукціону – завершений. Компанія ТОВ Навітрек випала з торгів, боротьбу продовжили три підсприємства. Пропозиції одного учасника відхилили 2 січня, іншого 19 січня. Зараз очікує рішення ТОВ “ДОЗОР УКРАЇНА”. Отже, переможця знову немає, а обурені запоріжці активно висловлюють свої думки, коментуючи конкурс на сторінках сайту dozorro.org

У чому ж полягають умови конкурсу і чому люди завляють, що прописані вони під конкретну компанію? В цьому ми розбиралися з юристом Сергієм Лишенком.

Юрист вважає, що в даному випадку порушення явні та беззаперечні.

“Основним і дуже грубим порушенням при написанні вимог цього терндеру є точна назва моделей, їх комплектації, та жодного слова не вказано, що допускаються аналоги. Згідно українського законодавства повинно бути прописано – “або аналоги”. Якщо логічно подумати, як гадаєте, скільки компаній мають в наявності товари саме таких марок, моделей і комплектації? Правильно – одна! Інші можуть мати щось інше, нічим не гірне, але аналогічне. А якщо пробувати укомплектувати свою техніку спеціально під цей тендер, то швидко це не вдасться зробити і всі строки будуть пропущені. Далі буде ще цікавіше, бо поки конкурс проводять і ніяк не проведуть, курс долара змінююється, а тому з’явиться ще один документ, в кому пропишуть, що видано ще на 250 тисяч більше, у зв’язку з тим, що курс валют на час оголошеня конкурсу вперше був іншим”, – каже юрист Сергій Лишенко. 

Чекаємо все ж рішення стосовно заявки останньої компанії і будемо цікавитися кому вона належить чи на кого зареєстрована. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...