Костянтин Бриль закликав запоріжців не панікувати

155

Керівник області офіційно звернувся до запоріжців із закликом не панікувати. Костянтин Бриль наголосив, що він кожного залежить майбутнє України, але спершу ми маємо дочекатися рішення Верховної Ради України, яка через кілька годин повинна розглянути питання стосовно введення воєнного стану.

Голова ЗОДА  повідомив, що ми маємо бути готовими навіть до найгіршого сценарію, адже країна- агресор у будь-який час може відкрити “другий фронт”, а це означає, що Президент України зобов’язаний ініціювати введення воєнного стану.  Також очільник області запевнив, – область продовжує розвиватися і заплановані заходи на кштал Ради Регіонального Розвитку відбудуться у запланований попередньо час.

Прошу всіх запоріжців не включати паніку. Адже від нашої з вами стриманості й адекватних дій залежить життєдіяльність України. Нині ми з вами маємо дочекатись рішення Верховної Ради України щодо введення воєнного стану в державі. Після чого вже завтра в області буде проведено власну Раду оборони.

За результатами вчорашнього засідання РНБО можу сказати: її головний висновок в тому, що ми маємо бути готові до найгірших сценаріїв. Йдеться по суті про те, що Росія може в будь-який момент відкрити «другий фронт». Ми не можемо, як в Криму, чекати, що «розсмокчеться». В такій ситуації це означає що Президент зобов’язаний ініціювати воєнний стан.

Своїм нападом на українські військові катери в Азовському морі Росія перейшла до нового, вже якісно іншого етапу агресії проти України. Вона більше не маскується в «зелених чоловічків», так званих ополченців та гумконвої. Це був демонстративний, відвертий, нічим не завуальований напад з боку регулярних підрозділів Збройних Сил.
Воєнний стан не означає оголошення війни. Воєнний стан вводиться винятково з метою посилення оборони України на фоні зростаючої агресивності з боку Росії.

Воєнний стан це набір додаткових інструментів, він дає додаткові права Верховному Головнокомандувачу. Поза сумніву, Порошенко не буде їх використовувати повною мірою, якщо Росія не робитиме подальшої ескалації.
Однак, останнє слово за Верховною Радою. Після подання законопроекту Петра Порошенка, протягом 48 годин вона повинна визначитися, підтримувати указ Президента, чи ні. Більшість фракцій і без того вимагала позачергового засідання ще вчора.

Окремо прошу всіх заспокоїтись і не ставити питань щодо проведення Ради Регіонального Розвитку. Вона пройде, як і було заплановано 28 листопада 2018 року. На ній буде приділено увагу всім важливим для регіону питанням, зокрема й рішенню Верховної Ради України щодо введення воєнного стану.

загрузка...
Загрузка...