Проти «слуги» відкрили кримінальну справу — документ

0
Поділилося
0
Переглядів

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) зобов’язав Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрити кримінальне провадження стосовно голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, пишуть Букви.

Так, 18 листопада 2019 позивач звернувся до НАБУ із заявою про скоєний кримінальному правопорушенні народним депутатом України головою Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг [Андрієм Герусом], “яка завдала шкоди у вигляді тяжких наслідків державним бюджетом України, вітчизняним компаніям ринку електроенергетики”, – йдеться в рішенні суду.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи учасників, в суді вирішили, що скарга підлягає задоволенню.

Таким чином, НАБУ зобов’язали відкрити провадження за ст. 364 Кримінального кодексу, а саме: зловживання службовим становищем.

Також Шевченківський районний суд ухвалив зобов’язати СБУ відкрити кримінальне провадження стосовно Геруса.

“Зобов’язати слідчого Головного слідчого управління Служби безпеки України або інша уповноважена особа виконати вимоги ч. 1 ст. 214 КПК України і невідкладно, але не пізніше 24 годин, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, викладені в заяві … від 18 листопада 2019 року, яке було отримано Головним слідчим управлінням СБУ 21.11.2019 року засобами поштового зв’язку, почати розслідування і через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику виписку з Едіног про реєстру досудових розслідувань “, – наголошується в постанові.

Нагадаємо, 6 листопада Андрій Герус побився з колишнім народним депутатом Олегом Ляшком  в аеропорту “Бориспіль”. Конфлікт між політиками виник  через поправки Геруса до законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії”, який дозволяє імпорт електроенергії з Росії. Ляшко назвав Геруса “зрадником, який працює в інтересах Кремля”.

загрузка...
Next Post
Загрузка...
Погода