В Енергодарі Запорізької області серед окупантів відбувається бескінечний перерозподіл влади, головною метою якого є особисте збагачення на мародерстві, рекеті та грабежах.
За інформацією мера Енергодару Дмитра Орлова, часи «правління» у місті енергетиків колаборанта Шевчика були короткими та суто номінальними — для публічної картинки на ТВ. Насправді ж одні аферисти, що дорвалися до влади, швидко змінювали інших. І цей процес продовжується й зараз.
Вже згаданого нами афериста з Макіївки Руслана Кірпічьова — заступника з економічних питань та податків (а точніше з рекету середнього і малого бізнесу) впевнено посунув від керування та кормушки так званий військовий комендант Кам’янсько-Дніпровського району, відомий під позивним Волга. Його справжнє ім’я Олександр Молоков.
Починав Молоков з району, в Енергодар спочатку особливо не ліз, у зв’язку із тим, що основною його сферою було формування впливу в середовищі фермерів аграрних підприємств. Зокрема віджати тогорічний врожай, що зберігався на елеваторах, дочекатися врожаю нового — з тією ж метою — щоб потім організувати його вивіз на Крим, зобов’язати аграрів платити данину окупантам, кошмарити місцевих бізнесменів, а перед приходом ЗСУ прихопити із собою всю сільхозтехніку і втікати до рф.
Саме таку програму впроваджує Молоков. Проте апетити постійно зростають. І до війни благополучний, небідний Енергодар збуджував ці апетити ще більше. Як наслідок — Молоков ліктями розсунув всіх зі своєї дороги, користуючись постійними конфліктами між орківськими службами та родами військ, та відсутністю між ними нормальної взаємодії. Не виключено, що довелося дати чималого хабаря, аби забезпечити собі тепле та прибуткове місце. Тим більше на хабарах він знається добре.
«Цікаво і показово, що по своїй суті Молоков нічим не відрізняється від Кірпічьова. Один аферист просто змінив іншого. В цьому полягає вся сутність російської управлінської системи. Достеменним є те, що Олександр Молоков в самій рашці знаходиться не в фаворі. Його було засуджено і заборонено 7 років обіймати керівні посади. Колишній начальник управляння ЖКГ попався на гарячому під час одержання хабаря.
Тепер він будує «кар’єру» в тимчасово окупованому Енергодарі та прилеглих селах, думаючи, що війна все спише. Але ні, війна якраз не спише, а люди не забудуть і не пробачать. Тому чужих грошей на крові і сльозах окупант може і підзаробить, а от про спокійний сон він може забути», — йдеться у повідомленні Дмитра Орлова.
Як вже повідомляв «Форпост», прийнятий парламентом 12 травня закон дозволить за рішенням суду конфіскувати майно тих, хто підтримує російську агресію. Громадянам країни-агресора в Запорізькій області належать майже 350 підприємств.
Проголосований депутатами закон (№ 7194) запроваджує стягнення в дохід держави активів, що належать фізичним або юридичним особам, а також активів, якими вони можуть прямо чи опосередковано розпоряджатися. Йдеться не про обмеження прав таких осіб, а саме про повне позбавлення їх майна. До такої процедури в першу чергу будуть вдаватися щодо росіян, які причетні до збройної агресії проти України та мають у нашій державі майно.
Передбачається, що вилучати його будуть за “санкційним механізмом”. Спочатку до таких осіб мають застосувати санкцію у виді блокування їх активів (за рішенням Ради національної безпеки й оборони України).