Сполучені Штати Америки запровадили санкції щодо низки юридичних і фізичних осіб з тимчасово окупованій територій України та росії, що причетні до примусового вивезення дітей з України. В цьому переліку опинилася «міністерка освіти та науки Запорізької області» Олена Шапурова.
Олена Шапурова одна з перших у Мелітополі пішла на співпрацю з ворогом. Завдяки цьому вона отримала посаду міністерки у фейковому «Міністерстві освіти та науки».
Перебуваючи на «посаді», посіпака займалась переформатуванням освітньої системи регіону під потреби країни-агресора. Встановлено, що зловмисниця підписувала «розпорядження», якими передавала на баланс «министерства внутренних дел рф» будівлі українських навчальних закладів. Серед них – загальноосвітні школи і коледжі. У подальшому ворог використовував їх для базування особового складу, військової техніки, озброєння та боєприпасів окупаційних угруповань.
Задокументовано, що саме вона «передала» підрозділам росгвардії навчальний корпус і гуртожиток одного з коледжів Мелітополя. Також колаборантка «передала» загарбникам всі автомобілі і комп’ютерну техніку міського відділу освіти. Крім того, ворожа поплічниця організувала масштабну агітаційну кампанію за «приєднання» регіону до складу рф. Під час масових заходів особисто закликала людей взяти участь у псевдореферендумі і «проголосувати» на користь кремля.
Під час проведення фейкового плебісциту вона намагалась примусово залучити місцевих педагогів до незаконної діяльності «избирательных комиссий». У разі незгоди – погрожувала «візитами» до катівень рашистів.
Цікаво, що ще у 2020 році правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт відносно очільниці “Мелітопольського промислово-економічного коледжу” Шапурової та її підлеглих. Згідно з матеріалами розслідування, директорка коледжу разом з головним бухгалтером та інспектором з кадрів з січня 2011 року по липень 2019 року підшукувала осіб та фіктивно їх працевлаштовувала до навчального закладу. Усього встигла працевлаштували дев’ять чоловік. Їм нараховували заробітну плату, яку потім працівники навчального закладу забирали собі.
Для цього використовували банківські картки, на які щомісяця переказували суми безпідставно нарахованих заробітних плат. В подальшому усі троє отримували в банкоматах готівкові кошти, які розподіляли між собою. Суму збитків держави у цій справі оцінювали у понад 600 тисяч гривень. Але Шапурову тоді й так не встигли покарати.