У Запоріжжі жінка продавала місця у черзі за продуктовими наборами у пунктах видачі гуманітарної допомоги.
За інформацією Запорізької обласної військової адміністрації, виявлено жінку, яка за 50 гривень продавала місця у черзі за продуктовими наборами у пунктах видачі гуманітарної допомоги Шевченківського району. Запоріжжя.
Правоохоронні органи провели з громадянкою роз’яснювальну роботу, а її шахрайський бізнес наразі зупинено.
Як вже повідомляв «Форпост», пункти роздачі допомоги розташовані у кожному районі міста.
Але влада, на жаль, не може дати собі раду в цьому процесі. Картина настільки неприємна, що навіть секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв вимушений це признати. Але провини влади, звісно, не вбачає.
«Люди просто беруть пункти штурмом, збираються навіть не у черги, а у цілі натовпи, відштовхують один одного і навіть готові вступати в бійку. Переконливо вас прошу цього не робити. У нас же немає гуманітарної катастрофи. Так, є певні обмеження та тимчасові труднощі, але їх усі можна здолати через взаєморозуміння та спільні зусилля», — повідомив Куртєв.
За його словами, запоріжці мають зрозуміти — якщо вони отримали набір сьогодні, то не треба приходити за ним завтра. Крім того, продуктові набори видають у першу чергу тим людям, які зараз опинилися у скрутному становищі. Працює жива черга — немає ніяких попередніх записів…
Як вже писав «Форпост», у Запоріжжі викрили шахрайську схему під виглядом допомоги ЗСУ.
Встановлено, що у період з 25.03.2022 невідомі особи телефонували підприємцям Івано-Франківської області, та представляючись помічниками заступника місцевого губернатора, просили перерахувати грошову допомогу на потреби ЗСУ. За вказаний період часу, зловмисники заволоділи більше ніж 64 тисячами гривень.
В ході оперативно-слідчих дій було зібрано матеріали щодо причетності до правопорушення двох громадян — жінки та чоловіка, які проживають у Запоріжжі. Під час проведення огляду за їх місцями мешкання було вилучено кілька мобільних телефонів, комп′ютерна техніка, стартові пакети та сім-картки різних мобільних операторів.
Зараз слідством встановлюються інші особи, причетні до створення та втілення шахрайської схеми. Відповідно до санкції статті, шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Нагадаємо, в одній із соціальних Інтернет мереж, 44-річній жінці надійшло повідомлення начебто з акаунту племінниці з проханням перевести на банківську картку тисячу гривень. Потерпіла не перевірила повідомлення, не передзвонила дівчині та одразу перерахувала кошти. Вже потім виявилося, що з акаунту родички писали шахраї та це нова схема обману.