З 1 квітня у Запоріжжі 23 школи і заклад позашкільної освіти відновили офлайн заняття. Перевірити як організовано навчання і поспілкуватися з педагогами та батьками до кількох закладів приїхав особисто очільник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.
– Ми проінспектували декілька запорізьких шкіл. В одній із них зараз навчається 50 дітей. При цьому, як зазначають представники освітніх закладів, з кожним днем збільшується кількість батьків, які хочуть, щоб їхні діти навчалися саме у змішаному форматі, – пояснив Іван Федоров.
Директорка однієї школи розповіла, що старту освітнього процесу передувала кропітка багатомісячна робота обласної влади, Нацполіції, ДСНС, Департаменту освіти і науки ЗОДА та міської влади, адже йдеться про безпеку дітей.
Змішане навчання відбувається наступним чином: навчальний процес офлайн повністю проводиться в укриттях. Паралельно проводиться дистанційне навчання для дітей, батьки яких віддали перевагу онлайн-формату. Школи працюють за ротаційною моделлю змішаного режиму. Кожний клас відвідує заняття згідно зі встановленим графіком.
Батьки впевнені, що відновлення навчання – важливе для Запоріжжя.
– У нас уже пройшли перші уроки – діти навчаються в укритті. Переконана, що якісна освіта має величезне значення для майбутнього дитини. А закритися й сидіти вдома – це не вихід. Треба жити, – переконана Марія, мати однієї з учениць.
За словами Івана Федорова, старт навчання у змішаному форматі ініціювали саме батьки. Це рішення підтримала міська влада і погодила Рада оборони області.
– Це точно правильний вибір. Так, у дітей не такі комфортні умови, до яких ми звикли в сучасних школах, але ми точно розуміємо, що безпека – це пріоритет, і сьогодні наші діти знаходяться в безпечних умовах, – зазначив начальник Запорізької обласної військової адміністрації.
Запуск змішаної форми відбувається поступово, з урахуванням побажань усіх учасників освітнього процесу – дітей, батьків, освітян та безпекових служб. І допрацьовується для кожного окремо взятого закладу, щоб виправити невідповідності й помилки, допущені на етапах підготовки
У Департаменті освіти і науки області працює «гаряча лінія» 050-431-78-37, куди можна звертатися з пропозиціями щодо старту змішаного навчання.