До територіальних інформаційних центрів (ТІЦ), які створені на базі середніх шкіл, звертаються мешканці Запоріжжя, яких цікавлять відповіді на актуальні для воєнного часу питання. Інформаційними послугами та допомогою психологів також користуються вимушені переселенці з Маріуполю та з окупованих міст Запорізької області.
За словами секретаря Запорізької міськради Анатолія Куртєва, якщо у Запоріжжі виникне надзвичайна ситуація, або якщо не працюватиме мобільний чи інтернет-зв’язок, то можно звернутися до найближчої до вас школи, і тамнададуть усю необхідну вам інформацію.
«Територіальні інформаційні центри працюють щодня з 11 до 16ї години дня без вихідних. Оскільки в закладах освіти є ще й волонтерські центри, то до ТІЦ постійно звертаються небайдужі люди, які прагнуть надати гуманітарну допомогу тим, хто її потребує. Окрім того, батьки запорізьких учнів отримують в центрах інформацію про те, як будуть враховуватись результати навчання їхніх дітей, що зараз продовжують отримувати загальну середню освіту за кордоном чи в інших містах України», — повідомив Куртєв.
Варто зазначити, що окрім ТІЦів, у закладах освіти створені групи швидкого реагування. До їх складу входять представники адміністрації, практичний психолог, педагогічні та технічні працівники. Усі вони працюють цілодобово та за окремим графіком.
Як вже повідомляв «Форпост», жителька окупованного запорізького села скаржиться родичу, якій служить в армії рашистської федерації, що вимушена ховати онучок, щоб їх не згвалутували російські військові.
Про це свідчить перехоплена телефонна розмова жителькі села Тарасівка Запорізької області з її родичем, якій служить в армії рашистської федерації.
Нещасна жінка не знає, як вберегти своїх 14-ти та 10-тирічну онучок від глуму «визволителів».
«Ми їм ковбаси, а вони залазять у хату, насилують дітей і стріляють у ноги, – ридає жінка. – …Шо мені робити? Вони ходять по селу, питають, де молоді дівчата та пропонують за них солярку»…