Після початку війни, яку розв’язала російська воєнщина, у будинках Запоріжжя відключили ліфти. Для багатьох літніх людей це стало серйозною перешкодою для того, щоб виходити на вулицю або спуститися в укриття під час тривоги.
Секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв нарешті прокоментував питання непрацюючих ліфтів.
«Коли лунає сигнал тривоги, мешканці багатоповерхових будинків масово починають користуватися ліфтами для того, щоб спуститися в укриття. В один момент у Запоріжжі вмикається одночасно три з половиною тисячі ліфтів і через таке велике навантаження люди починають застрягати. І це не теорія. Це те, що нам довелося відчути на практиці. У перші дні війни, коли ліфти ще працювали, в них під час сирен за одну годину застрягало стільки ж людей, скільки за попередні п’ять днів», — повідомив Куртєв.
За його словами, оперативно деблокувати таку кількість мешканців просто неможливо. До того ж працівники аварійної служби ліфтового господарства під час тривоги теж повинні знаходитись в укриттях.
«Ми розуміємо, що є категорії людей, для яких робота ліфтів є життєво важливою. Маю на увазі людей з певними захворюваннями, яким потрібно поїхати у лікарню на процедури, або людей, які не можуть пересуватися самостійно і їздять на візочках. Тому ми відпрацювали наступний механізм. Мешканці міста, у яких є така потреба, за день залишають відповідну заявку на 15-80. У заявці вони повідомляють, в який проміжок часу ліфт потрібно увімкнути, а в який – вимкнути. Співробітники контакт-центру опрацьовують заявку і відповідні служби вмикають і вимикають ліфти у заявлений час. Таким чином проблема вирішується», — заявив Куртєв…
Як вже повідомляв «Форпост», в умовах воєнного стану запоріжці можуть отримувати “Доступні ліки” як за електронним, так і за паперовим рецептом. Завдяки цьому навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом лікар зможе виписати рецепт, а аптека — його погасити. Національна служба здоров’я відшкодовує аптекам вартість ліків як за електронним, так і за паперовим рецептом.
Читайте також: Мародерство по-російськи: дружина окупанта робить заказ на ноутбук, кросівки та костюм