В першу неділю вересня Україна відзначає День підприємця. Професійне свято було засноване указом президента Леоніда Кучми 5 жовтня 1998 року. Цього року святкова дата припала на 5 вересня.
За даними на 2021 рік, в Україні налічується 1,5 мільйона офіційних підприємців і мінімум в п’ятеро більше — не зареєстрованих. І ті, і інші констатують: останні два роки вести бізнес в Україні стає все важче.
Чому так сталося і що потрібно робити, щоб українські підприємці мали змогу успішно вести свою діяльність? Це питання ми поставили депутату Запорізької обласної ради, голові постійної депутатської комісії з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва Запорізької облради Олегу Чернову.
«З розвитком і занепадом економіки українське підприємництво переживало різні часи. Свого часу п’ятий Президент Петро Порошенко врятував Україну від економічного краху, до якого її привів режим Януковича. Навіть попри війну на Сході і анексію Криму в 2018 році Україна посіла 71 місце серед 190 країн світу в рейтингу ведення бізнесу Doing business, що його укладає Світовий банк, покращивши свій результат 2013 року на 66 позицій. За президента Порошенка в Україні було збудовано більше 200 нових заводів і відкриті сотні підприємств.
На жаль, зі зміною влади змінились і умови для українського бізнесу. Це відбувається і на центральному, і на місцевому рівні. Зокрема, цього року Запорізька облдержадміністрація заклала рекордно мізерні кошти на підтримку підприємництва. Тому що тепер на чолі з зеленою владою держава відноситься до бізнесу як до корови, яку треба «доїти», але не треба годувати», — коментує Олег Чернов.
Незважаючи на перепони, які сьогодні чинить держава, український бізнес має шанс на розвиток, впевнений голова профільної комісії. Його здатні забезпечити команди професіоналів на місцях.
«Майбутнє України – це майбутнє її малого та середньго бізнесу. Наше майбутнє не за олігархами і на за соціалістами. Лише суттєве збільшеня середнього класу здатне врятувати країну і забезбечити ії майбутнє як держави.
Для цього в кожному регіоні має бути реалізована відповідальна стратегія розвитку конкурентних галузей економіки з вагомою підтримкою держави, непохитно захищена приватна власність та забезпечена чесна відкрита конкуренція. Команда «Європейської Солідарності» вже в опозиції відстоює створення сприятливих умов для розвитку бізнесу. Зокрема, ми розробляємо власні проєкти та програми та, що не менш важливо, – створюємо опір у втіленні дилетантських, а часто і не зовсім законних рішень влади, які направлені на остаточне знищення українського бізнесу», – зазначив Олег Чернов.