Народний депутат України Ігор Артюшенко написав на своїй сторінці в Фейсбук пост про те, як сприймають реформи українці, якщо вони стосуються їх особисто.
Нардеп акцентує увагу на тому, що українці хочуть змінювати країну на краще, впроваджувати нові реформии, але не хочуть змінюватися самі. В якость прикладу Ігор Андрійович розповідає про конфлікт, який стався в Великобілозерському районі Запорізької області.
Нещодавно в цьому районі утворилася ОТГ, яка обрала собі керівника та депутатів. Першим питанням, яке обрали собі новий голова ОТГ Ігор Батрака та місцеві депутати стало питання освіти та покращення життя населення. В громаді існує 7 шкіл, які заповнені менше ніж на 40%. В школі навчається від 2 до 7 учнів в одному класі, а уроки бувають зведеними з дітьми різного віку. На утримання лише двох шкіл ОТГ, держава витрачає 5,5 мільйонів на рік, що є недоцільних в умовах реформи децентралізації, яка направлена на оптимізацію новостворених громад та місцевого самоврядування.
Реформа децентралізації передбачає оптимізацію ресурсів з урахуванням наявних статтей витрат. В умовах, коли бюджет обмежений, конструктивні голови громад і депутати добре міркують над тим, чи доцільно обслуговувати той, чи іншиц об’єкт, якщо блага, до того ж сумнівні, отримує дуже мала кількість осіб. В свою чергу місцеве населення не зрозумівши всю суть нових змін, які спрямовані на поліпшення життя громади, сприймає ситуацію поверхнево та влаштовує акції протесту.
«Ми всі хочемо реформ, але за умови, щоб вони не торкалися нас самих», — написав Ігор Артюшенко.
Читайте также: В Україні проходить нова реформа: чого чекати дітям-сиротам — фото, інфографіка