Фото дня: в Запоріжжі помітили одну з найкрасивіших качок світу

1494
Фото: Eugene Vik
Качку-мандаринку вважають однією з найкрасивіших качок у світі. Переважно вони мешкають в країнах Східної Азії.

У Запоріжжі помітили невеликих птахів роду лісових качок сімейства качиних, яких називають качки-мандаринки. Світлини фотографа Eugene Vik опублікували zp.online в Instagram.

Цю симпатичну качку важко сплутати із будь-якою іншою. Незвичайна форма тіла та яскраве забарвлення надають їй особливої привабливості та виділяють з поміж безлічі інших птахів. Качку-мандаринку вважають однією з найкрасивіших качок світу. А таке цікаве прізвисько вона отримала через її різнокольорове забарвлення пір’я. В Китаї “мандаринами” називали знатних і гарно вдягнених вельмож.

Ще одна суттєва відмінність цих красунь – качки-мандаринки не крякають, як більшість інших качок, а швидше пищать або тихо свистять. Улюблена їжа – це жолуді та жаби, хоча риба та деякі рослини їм теж до смаку. На відміну від інших качок, качки-мандаринки єдині гніздяться високо на деревах. Їх дупла можуть розміщуватися на 6-метровій висоті. Неймовірно, але маленькі качата, що за командою матері вистрибують із гнізда, залишаються неушкодженими. Для перших своїх польотів вони використовують ще нерозвинуті крильця та перетинки лап. Тривалість життя у природі 3-6 років, у неволі – до 12 років.

Качка-мандаринка важить усього 400–700 г і мешкає в Східній Азії та Китаї, зустрічається в Японії, на Тайвані та у Кореї. Але з 18 ст. мандаринки прижилися у Великобританії та Ірландії, а також у штаті Каліфорнія, США. Тепер і мешканці Запоріжжя можуть милуватися цими гарними створіннями.

За матеріалами animalpark.com.ua.

Читайте також: На острові Хортиця помітили рідкісну синицю (ФОТО)

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...