Активіст у Запоріжжі розказав про війну з амброзією-2018

583
Фото - facebook.com
Кожного року в літній період все більше мешканців міста страждають на алергію від пилку амброзії. Цей бур’ян поширюється в величезних масштабах, а запоріжці, які страждають від алергії змушені відгородити себе від прогулянок на вулиці, частіше бувати у лікаря і витрачати немалі гроші на препарати.

Алергологи підтверджують, що проблема пилкової алергії дуже актуальна в нашому регіоні. Погана екологія міста лише погіршує стан хворих, адже у період цвітіння, пилок амброзії в повітрі склеюється з промисловими викидами і вже в такому поєднанні потрапляє в організм людини, що в результаті більш згубно впливає на здоров’я людини.

Для того, аби дізнатися чи застосуває місцева влада заходи в боротьбі з амброзією та як змінилася ситуація в порівнянні з минулим роком, журналіст Форпост звернувся до еко-експерта, активіста та організатора ГІ “Запоріжжя без амброзії” Миколи Ралика. За словами експерта, в Запоріжжі амброзію скошують, а ділянку обробляють спеціальним препаратом. Таку процедуру будуть практикувати до осені.

“Головний метод боротьби в місті – зменшення насіннєвої продуктивності амброзії шляхом її скошування. Косити будуть до осені. На найбільш заражених ділянках будуть використовувати препарат «Агростоп ТМ «Аллергостопамброзия», котрий містить в собі 39 % бішофіту. Зараз проходять тендери. Крім “Агростопу” в тендерах приймає участь препарат “Амбромаг” зі схожою дією, і котрий теж містит в собі велику кількість бішофіту”, – розказав пан Микола. 

В кінці минулого року була придбана гідропосівочна машина, яка буде засівати газони в кожному районі міста і боротися з амброзією фітоценотичним методом. Зараз проходять перші посадки в якості експерименту і машину випробували на вул. Запорізька. На відео видно результати проростання газонів після гідропосіву.

Перші результати гідропосівочнї машини

В 2017 році в Запоріжжі закупили гідропосівочну машину. Купили її щоб боротися з амброзією фітоценотичним методом. Нещодавно її випробували на вул. Запорізька. На відео ви бачите результати проростання газонів після гідропосіву.То що на відео є дуже хорошої щільності газон говорить про те, що з гідропосівочною машиною можна добитися високих результатів. Ті місця, де трава проросла погано, скоріше за все. свідчить або про помилки в нанесенні насінневої суміші або про те, що насіння виклювали птахи (я птахів бачив в місцях де трава не проросла досить багато). Дане відео оприлюднено не для критики Зеленгоспу. Адже там де роблять перші кроки завжди можуть бути помилки. Це відео для майбутніх покупців гідропосівочної машини. Щоб вони знали якими можуть бути перші результати і уникнули помилок.Також це відео для алергіків, щоб вони бачили, що в місті продовжуються роботи по боротьбі з амброзією і долучались до загальної справи: виривали амброзію навколо місць де живуть і працюють.

Опубліковано Запорожье без амброзии 7 червня 2018 р.

Посилаючись на дані сайту Державних закупівель “Prozorro”, в 2018 році на ліквідацію амброзії було виділено 2,8 мільйони гривень. Сума на обробку хімпрепаратами в кожному районі різна:

Заводський район – 279 тис.грн;
Хортицький район – 229 тис.грн;
Комунарський район – 195  тис.грн;
Вознесенівський район – 279 тис.грн;
Дніпровський район – 512,260 тис.грн;
Шевченківський район – 1 млн.300 тис.грн.

Ще 400 тисяч  планують витратити на гідропосів. В Комунарському, Вознесенівському, Шевченківському та Олександрівському витратять по 100 тисяч гривень. (Додатково за посиланням http://www.prozorro.gov.ua/tender/search?query=%D0%BA%D0%B0%D1%
80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%85&date[tender]=01.11.2017%E2%80%9430.06.2018&region=69-72).

В боротьбі з амброзією в Запоріжжі використовують препарат «Агростоп ТМ «Аллергостопамброзия» і зараз на Дніпровському районі на тендер постійно виходить підприємство з препаратом “Амбромаг”. Через те, що є лише один учасник тендер весь час не відбувається (учасники з “Агростопом” не хочуть працювати в Дніпровському районі).  В минулому році по факту приписок було відкрито кримінальну справу проти одного з приватних підприємств. Згідно з даними єдиного реєстру судових справ, було вкрадено близько 300 000 грн. Зараз справа в суді http://www.reyestr.court.gov.ua
/Review/73071669

“Препаратами планують обробити менше 100 Га територій, а газонів засіяти ще меньше. В той час загальна територія зелених територій де росте амброзія близько 15000 Га. Це території підприємств, прибудинкові території , безгоспні і т.д. На більшості з них амброзії зовсім не багато і її можна вирвати , витративши невелику кількість часу. Якщо цього не робити, то з кожним роком на таких територіях кількість амброзії буде збільшуватися, бо кожна рослина здатна дати до 100 тисяч насінин. Тому зараз дуже важливо щоб медіа нагадували горолдянам про необхідність вироблення звички виривати амброзію щодня”, – наголосив Микола Ралик. 

Фото – UkrMedia

В цьому році продовжує працювати всеукраїнська інтерактивна карта росту амброзії ambrozii.net. На карті можна відмітити місця росту амброзії і надіслати координати на гарячу лінію ecologzap@gmail.com.  В Запоріжжі працює гаряча лінія по амброзії (061) 233- 98-33 до якої можна звертатись і вони організують винищення шкідливої рослини. В цьому сезоні з’явилися нові дописувачі на цю карту. За допомогою неї будь-хто може домогтися максимального зменшення амброзії навколо свого будинку чи офісу. Досить нанести помітки і повідомити на Гарячу Лінію.

“Головний індикатор боротьби з амброзією є кількість пилку амброзії в повітрі. Її заміряють вчені медінституту. В минулому році пилку амброзії було на 50 % меньше ніж в 2015. Це надзвичайно велике досягнення. І це говорить про те що амброзію можна подолати системними діями. Цього року амброзія в багатьох місцях ще не почала проростати, в даеяких вона вже сягає півметрової висоти. Тому оцінку цьогорічної роботи можна буде давати лише в кінці вересня”, розказав Форпост еко-експерт.

Юлія Самусєва

Читайте також: Запоріжжя приєдналося до всесвітньої акції #FreeSentsov — ФОТО, ВІДЕО

загрузка...