Приклад Веселівської ОТГ нам показує як мають виглядати зміни в напрямку до європейського майбутнього. Це одна з громад, де європейські цінності вже добре вкоренилися, місцеві мешканці точно знають — все в їхніх руках, ініціативу проявляти варто і треба! У цю громаду можна возити делегації на екскурсії, вона — одна з кращих в Україні. У громаді переконані: реформи мають тривати, очікуваний результат точно буде.
Веселівську громаду утворили у жовтні 2015 року. Бути однією з перших було не просто, але допомагало те, що Уряд завжди був на зв’язку, адже йшло спільне напрацювання досвіду, який згодом поширювався на всю Україну.
Про правильність рішення щодо об’єднання говорять як нові та реконструюванні об’єкти, так і сухі цифри. Починала роботу громада з бюджетом у 28 млн. гривень, сьогодні — це в три разі більше — 98 мільйонів.
Громада має сучасний ЦНАП – із дитячим куточком, новою оргтехнікою, меблями, виготовленими на замовлення (до нього на навчання приїжджають із різних куточків України). Його відкрили за підтримки програми «U-LEAD з Європою», яка стала можливою завдяки підписанню Володимиром Гройсманом угоди з Європейською Комісією.
Знаком якісних змін у громаді стала опорна школа: вона змінилась зовні – проведена тепломодернізація будівлі, так і в середині – якісне наповнення отримали профільні кабінети. Поряд зі школою — сучасне футбольне поле, де займається спортом шкільна команда.
За державні кошти громада відкрила власне комунальне підприємство, що спеціалізується на ремонті доріг і виробництві тротуарної плитки. Проект – унікальний, оскільки він дає можливість не лише відновити дорожнє покриття, облаштували пішохідні тротуари і велодоріжки, а й заробляти.
Навесні громада відзначилась на всю Україну: запустила мобільну лінію для сортування твердого сміття. Конструкцію пересувного сміттєсортувальника розробили полтавські інженери. Веселівці стали першими в Україні, хто його придбав.
У громаді активно користуються всіма перевагами, які можна було отримати від співпраці Уряду та німецького товариства GIZ: організована робота місцевої пожежної охорони, німецькі партнери надали обладнання, спецодяг, техніку.
Веселівська громада має амбіційний проект: збудувати комплекс – з власним басейном на 5-6 доріжок, довжиною 25 метрів, щоб приймати спортивні змагання; спеціальну зону для дітей, тренажерний зал, кафе, готель на 14-15 номерів.
У Веселому думають про перспективи, тому створила сільськогосподарський кооператив: в одному із сіл планується задіяти крапельне зрошення, щоб можна було вирощувати смородину, малину, полуницю, отримуючи високі врожаї. Це дасть змогу жителям мати надійне джерело доходів.
«Ми на власному прикладі довели усій Україні — у час змін можна жити і навіть добре жити. Країна наближається до Європи, з часів незалежності такий прогрес відбувся вперше, процеси люди розумію і сприймають. Так, пройшов етап руйнування міфів та шаблонів, бо ж протягом багатьох років нас переконували — європейські демократія не для нас. Як показала практика — для нас, ми можемо жити в цивілізованому світі. Я говорю за свою громаду, вона для мене є об’єктом для аналітики, соціології та навіть філософії. Йдемо правильним шляхом!» — переконаний Петро Кіяшко.
Минулоріч, голова Веселівської ОТГ Запорізької області Петро Кіяшко переконав місцевих депутатів у необхідності виділення одному з підприємців 70 тис. грн – на будівництво нової автостанції. Причому після побудови приміщення право власності на нього переходило підприємцю.
— Для того, щоб підприємець платив податки, він сам має заробляти, – пояснює Петро Кіяшко. – Більше заробить – більше заплатить. Як змусити його заробляти більше? Тільки залучаючи до різноманітних проектів, потрібних селищу. У даному випадку Веселе за 70 тис. грн отримало нову велику автостанцію у центрі – своєрідну архітектурну візитівку. Людині важко почати, і саме для цього потрібні невеличкі фінансові вливання від влади. Потрібен поштовх, — зазначив Петро Кіяшко.
Мешканці Веселівської громади високо оцінюють зміни, що відбулись з їхніми населеними пунктами в останні роки. Адже відчувають, як змінюється якість життя, і знають, що мають ще кращі перспективи.