Президент: Верховний Суд є взірцем відкритості та інтенсивності роботи для інших судів

43

Президент України Петро Порошенко наголосив, що від сьогодні Верховний Суд працюватиме практично у повному складі.

“Півтора роки тому лише мріялось, яким має бути Верховний Суд, – незалежним, відповідальним, сучасним, зрозумілим, відкритим, некорумпованим, справедливим. Чи здійснилися ці мрії? Висновки робити поки що зарано. Але як на мене і як Президента, і як громадянина важливим і принциповим був той баланс незалежності та відповідальності в найвищій судовій інстанції”,наголосив Петро Порошенко на зібранні з нагоди призначення на посади суддів Верховного Суду та церемонії складення присяги судді особами, призначеними на посаду судді вперше.

Президент підкреслив, що Суд щодня виносить рішення, в тому числі і ті, що стосуються Президента, уряду, парламенту. “Скажіть, чи завжди в суді перемагає влада? Авжеж, ні. Але Президент виконує рішення ВС, які винесені в тому числі не на користь Президента”, – зазначив він. Глава держави зауважив, що буквально минулого тижня прочитав про два рішення суду – в одному уряд знайшов підтримку Верховного суду, а в іншому – ні. “Думаю, це теж треба звикати до таких реалій, коли суд може стати на захист іншої сторони. Я вірю, що так і має бути в правовій європейській державі. Саме заради законних та справедливих рішень чотири роки тому ми з більшістю з вас розпочали судову реформу”,сказав Президент.

“Сьогодні Верховний Суд є взірцем для інших судів – і щодо відкритості, і щодо комунікацій із журналістами, суспільством, і щодо мови судових рішень. Так, судові рішення можуть і мають бути зрозумілими людині без юридичної освіти”,наголосив Глава держави.

За його словами, за півтора роки Верховний Суд дійсно пройшов надзвичайний шлях і темп був надшвидким. “Саме тому, наголошую, ми маємо позитивні результати. Верховний Суд є прикладом для судової системи як за змістом рішень, так і за інтенсивністю роботи”,додав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що у судової влади багато завдань попереду. “Чимала їх кількість лежить на плечах суддів Верховного Суду. Це і забезпечення єдності та прогнозованості судової практики, і завершення розгляду багатотисячних залишків справ, рішення по яких вже зачекалися наші громадяни. Та, насамперед, це захист прав і свобод громадян – простої людини, тієї, що прийшла в суд шукати захист та справедливість. І Верховний Суд – це останній та головний рубіж верховенства права в нашій країні”,наголосив Президент.

Глава держави побажав присутнім бути гідним високого звання судді, бути людяним та справедливим. “Тільки так ми збудуємо справедливу правову Україну, де закон – єдиний для всіх і найважливіший за все”,впевнений Петро Порошенко.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...