У МОЗ пояснили, чому в супермаркетах зараз не можна продавати одяг і товари не першої необхідності

3628
Раніше від карантину найсильніше страждали спеціалізовані магазини, зазначив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

В уряді пояснили торгові обмеження, що ввели в Україні під час зимового локдауну з 8 по 24 січня. Відповідне повідомлення з‘явилося на урядовому порталі.

Зокрема, забороняється діяльність побутових магазинів. У той же час дозволена торгівля харчовими продуктами, в магазинах і супермаркетах, де не менше 60% площі – призначено для торгівлі харчовими продуктами, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і засобами захисту рослин. Продаж інших груп товарів дозволяється тільки зі здійсненням адресної доставки замовлень.

Заступник Міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що головною метою нових карантинних обмежень є зменшення мобільності людей і, як наслідок, зменшення захворюваності.

Він також пояснив, чому обмеження мають саме такий формат.

«До попередніх карантинних обмежень, які застосовував уряд, у представників бізнесу виникали питання. Наприклад, чому ті ж іграшки дозволялися до продажу в супермаркетах, які торгують в основному продуктами харчування, а в спеціалізованих іграшкових магазинах не дозволялися. Такі ж питання були і до одягу, взуття, посуді і т.д», – зазначив Ляшко.

Головний санлікар наголосив, що все це – не є предметами першої необхідності, але їх наявність в супермаркетах призводила до того, що люди їхали в них виключно за іграшками, одягом, взуттям, посудом та іншим, а не за продуктами. Так порушувався принцип карантинних обмежень, пише УНІАН.

«До того ж це було порушенням конкурентних умов між різними формами торгівлі, і страждали саме спеціалізовані магазини», – підкреслив чиновник.

Керівник МОЗ Максим Степанов зазначив, що карантинні заходи, в частині торгівлі, обмежують прийом відвідувачів на торгових площах. Тоді як, наприклад, в кіосках прийому відвідувачів не передбачається.

«Постанова не передбачає припинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і цигарками, і батарейками», – зазначив міністр.

Що стосується продажу тютюнових виробів в межах торговельних площ супермаркетів, то вони не підпадають під заборону.

Читайте також: МОЗ України повідомив, що найближчого тижня підпише договір на поставку вакцини від COVID-19 «з іншими виробниками»

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...