Запорізька область: встановлено меморіальну дошку загиблому в АТО майору

245

За ініціативи громадськості та побратимів на будівлі Вільнянського районного відділку поліції відкрито меморіальну дошку майору міліції, добровольцю, учаснику антитерористичної операції Юрію Дмитрієву (позивний «Сміт»). Вшанувати героя  прийшла мати Галина Макарівна, рідні та близькі, товариші по зброї, колеги, представники влади, жителі міста.

Юрій Дмитрієв вступив до лав міліції у 1995 р., був одним із найкращих оперуповноважених району, затримав десятки небезпечних злочинців, допоміг повернутися до нормального життя багатьом дітям із проблемних родин. У 2011 р. він вийшов на пенсію, але з початком російської агресії у 2014 році пішов командиром взводу до батальйону «Скіф», а згодом  перевівся до полку особливого призначення «Дніпро-1».

Відзначивши вдома п’ятдесятиріччя, Юрій Іванович повернувся на фронт. При виконанні бойового завдання поблизу сел. Піски на Донеччині бійця важко поранила куля снайпера. У лікарні ім. Мечникова герою зробили дві складні операції, але 31 липня 2015 року Юрія Дмитрієва не стало.

Указом Президента України від 10 жовтня 2015 року № 573 мужнього правоохоронця нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), а у вересні 2017 року  відзначено орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеня (посмертно). На Вільнянській ЗОШ № 1, яку закінчував Юрій Дмитрієв,  та на будинку, де він жив, установлено меморіальні дошки.

Фото: Форпост

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...