У студії програми «Інфодень», вчора, 24 вересня обговорювали останні події, провокації та гучні заяви в українській політиці. Серед спікерів був також народний депутат України VIII скликання, запоріжець Ігор Артюшенко.
Основною темою обговорення була теза представниці Уряду у Верховній Раді України Ірини Верещук, яка напередодні заявила, — до НАТО Україні не потрібно, натомість вона виступила за позаблоковий статус країни, що суперечить Конституції України. Заява викликала обурення та різку реакцію з боку суспільства. Пізніше Верещук заявила, у притаманній для команди президента манері, що вона не те мала на увазі, а її слова просто витягнули з контексту. У той же час, реакції від голови Уряду на цю фразу не було жодної.
У контексті аналізу прямої мови Ірини Верещук, Ігор Артюшенко розцінив цей «трюк», як умисну інформаційну атаку та імунітет українців. За його словами, нинішня влада вже не вперше випробовує імунітет нації. Він нагадав ситуацію із парадом в День Незалежності, який спершу скасували, а коли відчули реакцію суспільства, то все ж вирішили провести його. Пізніше ситуацію розкачували формулою Штайнмайера, а зараз розпочали атаку темою НАТО.
«Якщо вона (Ірина Верещук — ред.) не зрозуміла, що сказала, або це була її особиста позиція, то ще вчора ввечері, прем’єр-міністр України, чиїм представником вона є в Парламенті, мав би вийти із спростуванням, або сказати, що це виключно її позиція. Це не є позиція українського Уряду чи Міністерства закордонних справ. Та команда, що прийшла намагається йти одним методом — спробували щось закинути і чекають, пролізло чи не пролізло. Якщо пролізло — добре, а якщо ні, одразу кажуть — ой, ми не це мали на увазі.» — каже Ігор Артюшенко і пригадує ситуацію з парадом та формулою Штайнмайера.
«То є метод провокації, якщо відчують що імунітет є — зупиняються і виправдовуються, якщо нема — можна рухатися далі» — сказав Артюшенко.
Він також зауважив, що не тішить себе ілюзіями ще з травня цього року, в Україні реванш, просто реалізовують його тихо і поступово, бо по-іншому не можуть.
Більш глибокий аналіз останніх подій в Україні у відео записі програми.