Мешканці Запоріжжя святкують День вишиванки та активно обмінюються світлинами – фотопідбірка

548

Сьогодні, 21 травня Україна відзначає Міжнародний день вишиванки.

Свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів, згадує Вікіпедія.

Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

До Запоріжжя масовість святкування прийшла після 2014 року. Перші акції та марші з нагоди Дня вишиванки у цей день були проведеними в Запоріжжі у 2009 – 2010 роках, тоді публічно показатися у вишиванці наважувалися не так багато людей. Приблизно 150 осіб прийшли на першу таку акцію, далі щороку їх кількість збільшувалася. Сьогодні одягнути вишиванку в Запоріжжі є предметом гордості, не залежно від політичних поглядів, віросповідування та походження запоріжці одягають традиційний національний одяг і залюбки діляться фотознімками у соціальних мережах.

Форпост зібрав підбірку в соціальних мережах, кожна вишиванка є особливою.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...