Практики Путіна, ЗЕ-пліснява і порятунок України: Про що в Запоріжжі говорив відомий шоумен Дмитро Чекалкін

294

Запоріжжя відвідав Дмитро Чекалкін – автор знаменитих медіа-проектів «Веселі Яйця» і «Операція «Проффесор», які 2004 року під час Помаранчевої революції допомогли народу помножити на нуль тодішні претензії на президентство  зрадника України Януковича.

Чимало людей знають Чекалкіна переважно як шоумена, радіоведучого, автора веселих розіграшів,  та насправді він є дуже серйозною людиною з фундаментальною освітою. Багато працював у якості перекладача і дипломата з українськими президентами, прем’єрами та іншими можновладцями.  На сьогодні  він також  є автором та ведучим  проектів телеканалу «Прямий».

Дмитро Чекалкін вже не вперше приїздить до Запоріжжя в виборний період. Дипломат має чітку політичну позицію, і вже багато років підтримує Петра Порошенка і партію «Європейська Солідарність». На став виключенням і нинішній візит.  Дмитро  Чекалкін приїхав  в Запоріжжя до свого  товариша, ветерана АТО, підприємця Валерія Прозапаса, який нині балотується на посаду запорізького міського голови від «Європейської Солідарності».

В Запоріжжі Дмитро Чекалкін провів низку зустрічей з виборцями а також презентував свою нову книгу «Людський фактор», куди увійшли  життєві історії  про те, як  людині в наш непростий час  зберегти людяність  та гуманність.

Чекалкін розповів, що напередодні виборів багато  їздить Україною, аби зустрічатись з людьми , та на численних прикладах пояснювати їм , яку біду можна накликати на державу, якщо обрати у владу брехунів, крадіїв, пройдисвітів та популістів.

Ось що, зокрема, розповідав Чекалкін запоріжцям:

Про Порошенка, Прозапаса і політичну позицію

Ця дружба розпочалася чотири роки тому із заочного знайомства –  Чекалкін дублював патріотичні дописи запорізького блогера, воїна АТО Валерія Прозапаса на своїй сторінці у Facebook, що  має багатомільйонну аудиторію. Потім  разом вони брали участь у передвиборчій компанії Петра Порошенка  2014-го.  Товарищі співпали за політичними та ідеологічними  поглядами – обидва підтримують Петра Порошенка, його політику і цінності партії, яку очолює п’ятий президент України.

Дмитро Чекалкін і Валерій Прозапас

«Я підтримую Петра Порошенка і «Європейську Солідарність» в їхній боротьбі за порятунок України від популізму і невігластва. «ЄС» – єдина політична  сила в Україні, яка здатна зупинити  проросійський реванш, яка виступає за розвиток України як правової цивілізованої держави.

Петро Порошенко – видатний  політик світового рівня, за якого мені, як професійному  дипломату, ніколи не було соромно. Порошенком пишаються мільйони українців, до його слів дослухається світ». – розповідає Дмитро Чекалкін

Про уроки історії і занепад націй

Дмитро Чекалкін закликав українців не піддаватись на пропагандистські маніпуляції. Історія знає безліч прикладів, коли пропаганда перетворювала на вбивць цілі нації.

“Промовистий приклад з Німеччиною – країною, яка  свого часу дала світу найкращих філософів, науковців,  композиторів. Але за шість років геббельсівської пропаганди найцивілізованішу німецьку націю пропаганда колись перетворила на вбивць і злочинців. Що тоді казати про українців, які стільки часу страдали від більшовистської пропаганди, від популізму?

Тут треба боротися за кожного. Я згадую перший Майдан і другий Майдан, ми друкували листівки від «Веселих яєць», і я ходив, роздавав їх до антимайданців. Жартував з ними, багато з них  знали мене як ведучого розважальних програм – «Золотий гусак», розіграшів. Люди нормально реагували і брали в мене ці листівки. Та коли їхні лідери бачили, що там написано, мене випроводжали звідти  геть.

Пам’ятаю, у 2015 році один з них написав  мені в Фейсбуці: «пам’ятаєте, я вас затримував тоді в 2014-му? Але, я все ж прочитав ту листівку. Зараз я в АТО, і дуже вдячний за те, що свого часу так на мене вплинули,  перетворили мене на патріота»., – розповідає дипломат

Про ЗЕ-команду і практики Путіна

Вороги держави ставлять собі задачі максимально дезорієнтувати суспільство, зазначає Дмитро Чекалкін. Цієї  формули дотримується Путін, а Зеленський справно відіграє свою роль в цьому рівнянні.

Дмитро Чекалкін на зустрічі з запоріжцями

«Що таке практика Путіна? Я згадую, напередодні минулорічних президентських виборів в Україні російські мас-медіа його запитали: хто наш кандидат на виборах? Він сказав: «Наш кандидат – хаос». Хто скоріше приведе  країну до цього хаосу, за кошти   Коломойського, чи ще кого, чи це буде Тимошенко, чи Зеленський –  не принципово.

Це завдання максимально дезорієнтувати суспільство по цій формулі. Свого часу на факультеті спецпропаганди навчали: перше – дезінформація, дезорієнтація, делегітимізація керівництва, деморалізація. І зрештою – дезінтеграція України, розпад на кілька окремих регіонів.

Тобто ця формула якраз передбачає створення якомога більшої кількості абсолютно різних політичних сил, які розпорошують увагу населення. Ми можемо протидіяти цьому, викриваючи ці підступні прийоми. І суспільство має отримати дуже болюче щеплення від цього популізму. Тому що свого часу розпалася радянська імперія після  того, як холодильник переміг телевізор.

І люди на власній шкірі мають відчути результати правління цієї ЗЕленої команди, ЗЕленої плісняви. На жаль, поки вона лишається найбільш популярною політичною силою, не дивлячись, що вона так спаплюжила своє обличчя. Але я думаю, що це зміниться за найближчі півроку.

Вони вже до того договорилися – прем’єр Шмигаль сказав, що за 15 років в Україні не буде платитися пенсія. Так і сказав,  прямим текстом. В нормальній країні після таких заяв стається парламентсько-урядова криза, перевибори. Це такий  цинізм: соціальної держави у нас не буде», – наголосив дипломат і шоумен.

Про участь у виборах і віддзеркалювання корисних думок

Дмитро Чекалкін не планує йти в депутати, бо відчуває себе більш корисним саме на інформаційному фронті, де йде потужна гібридна війна з Росією

«Я не сприймаю себе як блогера, я – більше, як дзеркало. Моє завдання – віддзеркалювати корисні думки авторитетних діячів в різних галузях. Тому що є два способи поширювати світло: самому бути джерелом світла, або  віддзеркалювати. Саме це я вважаю своїм завданням. Кількість користувачів Фейсбуку, які бачили мої пости в своїй стрічці, у серпні сягнула майже 11 мільйонів, з них з України  –  8 мільйонів. Маючи таку аудиторію, вважаю, що більш корисним буду в поширені правильних думок, правильних поглядів і в спротиві цій проросійській пропаганді. На жаль, п’ятих  більшає, вони знаходять підступні інструменти для впливу на свідомість наших співвітчизників.

Треба не мовчати, максимально поширювати правду. Якщо кожен з нас поширить 5-6 корисних постів на день, зможемо збільшити нашу аудиторію. Завдяки алгоритму поширення в Фейсбуці – загальна аудиторія може становити не десять тисяч, а десять мільйонів. Один пост Фейсбуку можуть прочитати до 5 мільйонів користувачів. Це інструмент, який дає можливість протистояти путінській пропаганді.

Про «Європейську Солідарність» як запоруку незалежності

Сьогодні Росією виділяється 15-20 мільярдів доларів на гібридну війну. Це офіційно записано в офіційній доктрині Збройних сил РФ, що саме  гібридна війна є головним видом бойових дій. А 15 відсотків російського федерального бюджету засекречено. Це приблизно 35-40 мільярдів доларів, з яких до половини використовується на операції гібридної війни. В тому числі – на поширення антиукраїнських змістів.

Тому сьогодні я хочу підтримати «Європейську Солідарність», її гідних кандидатів, щоби більший розголос набула їхня програма, їхні політичні позиції. Адже число московських «п’ятих колон», які їм протистоять, збільшується. Раніше в нас була ОПЗЖ Медведчука-Рабіновича, сьогодні  і колона Вілкула «Опоблок», і колона Шарія, колона ЗЕленої плісняви, і мій колишній однокашник Пальчевський.

Люди, не дайте обдурити себе і інших – говоріть про цю небезпеку із сусідами, знайомими. Інакше, як і 100 років тому, ми втратимо незалежну Україну!

 

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...