Реформа поліції дійшла і до запорізьких селищ

41
Фото - Google
4 серпня Україна буде відзначати третю річницю створення Національної поліції. Саме у цей день 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон “Про Національну поліцію”, яким скасував норми про міліцію. Проведена реформа була досить швидко, а найголовніше результат – нових патрульних побачила вся країна, включаючи запоріжців. 

Мешканці Запоріжжя кожного дня спостерігають за роботою правоохоронних органів в місті. Мешканці наближених до міста селищ, такі як: Балабине, Кушугум, Малокатеринівка нажаль не мали можливості звертатися в поліцію за місцем проживання, адже офіційного поліцейського відділку за містом не існувало. 23 березня цього року, завдяки зусиллям керівництва ГУ Національної поліції в Запорізькій області та громадськості, вдалось відкрити першу поліцейську станцію в області.


Фото - прес-служба Національної поліції Запорізької області

Поліцейська станція працює в Кушугумі вже місяць і обслуговує три селищні ради, на території яких проживає понад 20 тисяч осіб. За цей час, правоохоронці почали активну боротьбу з кримінальною ситуацією в селищах. До складу поліцейських в станції входе 2 дільничих – Лобач Олександр Владиславович і Берестенко Андрій Миколайович, та 2 оперативника – Власов Олександр Ігорович, і Павлюченко Михайло Борисович.


Фото - Forpost

Нашому журналісту вдалося поспілкуватися з лейтенантом та дільничим офіцером поліцейської станції Лобач Олександром Владиславовичем.

Після відкриття відділку змінилася ситуація в селищах? 

Зміни є, проте зараз не дуже помітні. Ми працюємо тут лише місяць, а для чіткої картини злочинності “до” та “після” має ще минути час. Серед розкритих значних злочинів, за час моєї роботи тут, можу привести приклад вбивста бабусі власним онуком та затримання чоловіка, у котрого на горищі був склад наркотиків.

Які злочини переважають в селищах? 

Побутові злочини та крадіжки.

Як вам в чотирьох працювати на такую велику кількість людей? 

Тяжко звичайно, проте працюємо. Можу зазначити, що люди щодня приходять зі своїми проблемами які трапилися в їх житті, а ми намагаємося їм допомагати. До того, як відділок почав існувати офіційно, я тут проходив практику. Для мене як і для моїх колег навкруги все рідне, а тому намагаємося налагодити ситуацію в селищах.

Ви швидко реагуєте на виклики? 

Нажаль, відділок має лише 2 автомобіля, один з яких  виїжджає на виклики людей, а інших на патрулювання. Проте, ми намагаємося оперативно реагувати на виклики громадян.  Приблизно за 15-30 хвилин прибуваємо на місце подій.


Фото - прес-служба Національної поліції Запорізької області

Задля перевірки інформації, ми вирішили проексперементувати та самим викликати копів. В якості причини ми зазначили сварку між чоловіком та жінкою, котра може перетворитися в бійку. Через 18 хвилин після виклику, за вказаною адресою приїхали дільничий офіцер та оперативник.

Окрім того, наш журналіст опитала людей, котрі проходили повз відділок. Серед 4-х опитаних мешканців селища, двоє викликали “нових” правоохоронців.

Да, я вызывала ребят буквально дней 7-8 назад. У меня дома кто-то поздно вечером бродил в дворе, а я живу одна возле речки. Выходить страшно было, но ждать неизвестного поворота событий – еще страшнее. Приехали они минут через 30-40. Сказали, что были на другом вызове. Проверили двор, прошлись по улице. В дворе никого не оказалось, но для моей безопасности, это было необходимо. Сработали они оперативно, претензий никаких нет – розповіла мешканка Кушугума Наталя Сергіївна. 

Зростання довіри населення – те, на чому наголошують правоохоронці.

загрузка...